Rząd wprowadzi lockdown? Ważne słowa Jacka Sasina

61

Sytuacja epidemiczna w Polsce mocno się pogorszyła. W związku z tym pojawiły się obawy, że rząd znów wprowadzi lockdown. Czy taki scenariusz jest możliwy? Do sprawy odniósł się wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Rząd wprowadzi lockdown? Ważne słowa Jacka Sasina
Jacek Sasin (Wikimedia Commons)

Jacek Sasin przekazał ważne informacje na antenie TVP1. Odniósł się choćby do możliwości ogłoszenia przez rząd lockdownu w sytuacji, gdy dojdzie do kolejnego wzrostu zakażeń.

Nie ma dyskusji w tej chwili o jakichś dalej idących obostrzeniach - podkreślił wicepremier.

A co z nauką zdalną w szkołach? Minister aktywów państwowych nie ukrywa, że obecnie w rządzie toczy się dyskusja na ten temat. Na razie jednak żadne rozwiązanie nie zostało wypracowane.

Co z ustawą Hoca? Jacek Sasin komentuje

W TVP1 Sasin mówił również m.in. o tzw. ustawie Hoca, której wprowadzenie umożliwiłoby weryfikowanie szczepień pracowników przez pracodawców. Alternatywą byłoby regularne testowanie. - Nie ma dzisiaj, i to chyba wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, możliwości wprowadzenia obowiązkowych szczepień, ponieważ jest to społecznie nieakceptowalne - zaznaczał wicepremier.

Nie można wprowadzać czegoś na siłę, bo to będzie nieskuteczne, a dodatkowo będzie budziło niepotrzebne emocje społeczne - dodawał.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić