aktualizacja 

Rzadki widok w Polsce i bardzo niecodzienna interwencja służb

76

Strażnicy z poznańskiego Eko Patrolu uczestniczyli ostatnio w niecodziennej akcji. Mundurowi musieli wejść w konfrontację z... drapieżną modliszką. Owad zaciekle walczył i wyraźnie dawał do zrozumienia, że nie ma ochoty na kontakt z człowiekiem. Emocjonująca interwencja została zarejestrowana na wideo.

Rzadki widok w Polsce i bardzo niecodzienna interwencja służb
Modliszka została uratowana (Facebook, Robert Mielcarek)

Eko Patrol to specyficzny referat Straży Miejskiej, powołany do "zadań specjalnych". Patrole ekologiczne zajmują się takimi kwestiami jak nielegalne odprowadzanie ścieków, niesegregowanie odpadów, usuwanie skutków anomalii pogodowych, a także niesienie pomocy zwierzętom.

Zazwyczaj strażnicy z Eko Patrolu są zawiadamiani o niepokojących czy wymagających podjęcia interwencji sytuacjach przez mieszkańców. Tym razem jednak zgłoszenie nie nie przyszło z zewnątrz, gdyż obiekt interwencji właściwie sam wpadł w ich ręce.

Nietypowa interwencja strażników z Eko Patrolu

Chodzi o... modliszkę. To objęty ścisłą ochroną, rzadko spotykany gatunek owada drapieżnego. Jego osobnik pojawił się na samochodzie strażników miejskich z poznańskiego Eko Patrolu. Dobrze trafił, gdyż doświadczony funkcjonariusz wiedział, z jak wielką ostrożnością należy z nim postępować.

Strażnik postanowił odstawić modliszkę w bezpieczne miejsce, jednak nie należało to do najłatwiejszych zadań. Cała akcja została uwieczniona na wideo, dzięki czemu możemy zobaczyć zaciekłą walkę owada. Mimo stawianego przez nią oporu modliszkę ostatecznie udało się uratować i odtransportować do jej naturalnego środowiska.

Owad schował się pod maską "ekopatrolowego" auta i dzielnie walczył, aby zostawić go w spokoju, ale strażnik również nie odpuścił i ostatecznie modliszka wróciła na łono natury - napisano pod wideo udostępnionym na facebookowym profilu Straży Miejskiej Miasta Poznania.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Walka modliszki z szerszeniem. Nagranie z Wigierskiego Parku Narodowego na Suwalszczyźnie
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić