aktualizacja 

Sąd ujawnił listę Epsteina. "Stephen Hawking brał udział w orgii z nieletnimi"

326

Amerykański sąd federalny opublikował dokumenty z pozwu byłej ofiary skazanego za wykorzystywanie seksualne nieletnich dziewcząt miliardera Jeffreya Epsteina, przeciwko jego partnerce Ghislaine Maxwell. W dokumentach znalazły się zeznania świadków mówiące o jego bliskich relacjach ze znanymi politykami, celebrytami czy naukowcami jak np. Stephenem Hawkingiem.

Sąd ujawnił listę Epsteina. "Stephen Hawking brał udział w orgii z nieletnimi"
Stephen Hawking (ONS, Euan Cherry)

Na wniosek gazety "Miami Herald" ujawniono szczegółowe informacje i personalia osób związanych z Epsteinem, który został skazany za przestępstwa seksualne z udziałem nieletnich.

W obszernej dokumentacji kilkakrotnie pojawiło się nazwisko byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych - Billa Clintona. Jedna z kobiet, która oskarżyła Epsteina - Johanna Sjoberg powiedziała, że choć nie była świadkiem kontaktów Epsteina z Clintonem, to miliarder powiedział jej, że "Clinton lubi młode".

W dokumentach przewija się także nazwisko Donalda Trumpa. Były prezydent USA chwalił się przed laty w prasie znajomością z Epsteinem, nazywając go "świetnym gościem", który "lubi piękne kobiety tak jak ja i wiele z nich to te młodsze". Jeden z pracowników miliardera zeznał, że Epstein i Trump znali się i rozmawiali przez telefon.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Co działo się przed Wielkim Wybuchem?

Lista znanych na całym świecie osób, których nazwisko pojawiło się w opublikowanych dokumentach jest długa. Wśród potencjalnych znajomych Epsteina wymienia się m.in. modelkę Naomi Campbell, iluzjonistę Davida Copperfielda, a nawet słynnego brytyjskiego fizyka i profesora Uniwersytetu w Cambridge Stephena Hawkinga.

Naukowiec był gościem na wyspie należącej do Epsteina w 2006 r. podczas zorganizowanej przez miliardera konferencji.

Chcesz mi powiedzieć, że Stephen Hawking odwiedzał wyspę dla przyjemności? - Tak, Jeffrey uwielbiał, gdy intelektualiści odwiedzali jego wyspę, aby mógł ich nagrodzić za ich ciężką pracę dla ludzkości i z innych mrocznych powodów. - Czy Jeffrey kiedykolwiek rozmawiał z tobą o skłonnościach Hawkinga? Tak, lubił oglądać rozebrane karły rozwiązujące skomplikowane równania na zbyt wysoko umieszczonej tablicy - czytamy w opublikowanym dokumencie.

W jednym z emaili miliarder sugeruje swojej partnerce, by zaoferowała rodzinie ofiar nagrodę, aby "udowodnić, że jej zarzuty są fałszywe".

"Najsilniejszy [dowód] to kolacja z Clintonem i nowa wersja [historii] na Wyspach Dziewiczych, że Stephen Hawking brał udział w orgii z nieletnimi" - napisał Epstein.

Jeffrey Epstein został skazany za wykorzystywanie seksualne nieletnich kobiet. W więzieniu spędził 13 miesięcy. 10 sierpnia 2019 zmarł. Według oficjalnie podanej wersji popełnił samobójstwo w areszcie. Jego partnerka Ghislaine Maxwell odsiaduje 20-letni wyrok za współudział w procederze.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić