aktualizacja 

Sąd umorzył sprawę Władysława Frasyniuka. Krystyna Pawłowicz jest wściekła

726

Władysław Frasyniuk prawdopodobnie odetchnął z ulgą – sąd zadecydował o warunkowym umorzeniu jego sprawy. To nie spodobało się Krystynie Pawłowicz, która jak zwykle w takich przypadkach dała wyraz frustracji na Twitterze. Internauci jej przyklaskują.

Sąd umorzył sprawę Władysława Frasyniuka. Krystyna Pawłowicz jest wściekła
Krystynie Pawłowicz nie spodobało się umorzenie sprawy Władysława Frasyniuka (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto)

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, na Władysławie Frasyniuku ciążyło oskarżenie o znieważenie żołnierzy. PRL-owski opozycjonista miał dopuścić się go w trakcie rozmowy z TVN24.

W rozmowie z mediami Frasyniuk skrytykował zachowanie żołnierzy zabezpieczających polsko-białoruską granicę. Prokuratura uznała, że słowa Frasyniuka były znieważające i poniżające w opinii publicznej, a także narażały na utratę zaufania, które było niezbędne dla skutecznego pełnienia służby.

Słowo "żołnierz" jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami. Mam wrażenie, że to jest wataha psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi. (...) Śmiecie. To nie są ludzkie zachowania– mówił Władysław Frasyniuk na antenie TVN24.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Wrzawa po wpisie Pawłowicz. Ochojska odpowiada

Umorzono sprawę Władysława Frasyniuka. Krystyna Pawłowicz reaguje

Nie wszyscy zgodzili się z decyzją sądu. Do tego grona należy również Krystyna Pawłowicz, która zdecydowała się na skomentowanie jej na Twitterze. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego nie gryzła się w język, ostro krytykując m.in. język, jakim posługiwał się Władysław Frasyniuk.

"Psie" i "śmieciu" od "je..nia" PIS-owskich "k..w" i "wyp......ania". "Grzybie" jeden... Sędzia Anna Borkowska z Sądu Rejonowego we Wrocławiu umorzyła ci warunkowo sprawę!!! Za niewyobrażalne obrażanie żołnierza Polski na służbie!!! I dała ci rok "próby"... To ode mnie masz właściwą posadę – napisała Krystyna Pawłowicz na Twitterze.

Wielu komentatorów wpisu Krystyny Pawłowicz zgodziło się z jej opinią. Jednak nie wszystkim przypadł do gustu, że sędzia Trybunału Konstytucyjnego dała taki upust emocjom. Zwracali uwagę, że podobne zachowanie nie przystoi osobie o pozycji i wykształceniu Pawłowicz.

Z całym szacunkiem, ale Pani nie wypada używać takiej ekspresji.
Pani profesor, takie mamy sądy, (...) prostaki jak Frasyniuk mogą obrażać mundurowych.
Kobieto… ty się dobrze czujesz? Takie wpisy od osoby publicznej, na publicznym koncie…? Zgroza, dno i 5 metrów mułu – komentowali wpis Krystyny Pawłowicz internauci.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić