Samolot nagle stracił wysokość. Panika w Nowej Zelandii

11

Samolot lecący z Sydney w Australii do Auckland w Nowej Zelandii napotkał "zdarzenie techniczne", które doprowadziło do znacznych turbulencji. W efekcie, w czasie zdarzenia rannych zostało co najmniej 50 pasażerów. Jak poinformował przewoźnik, przyczyną była usterka techniczna.

Samolot nagle stracił wysokość. Panika w Nowej Zelandii
Samolot nagle stracił wysokość. Panika w Nowej Zelandii (GETTY, Patrick van Katwijk)

Około 50 pasażerów lotu z Sydney do Auckland odniosło obrażenia, kiedy maszyna linii Latam niespodziewanie straciła 100 metrów wysokości. Pasażerowie w pewnym momencie uderzyli w dach kabiny.

Linia Latam Airlines twierdzi, że w samolocie lecącym z Sydney w Australii podczas lotu doszło do "zdarzenia technicznego, które spowodowało nagłą utratę wysokości". Kiedy lot LA800 wylądował w Auckland, na pasażerów czekało ponad 10 pojazdów ratunkowych.

Samolot gwałtownie stracił wysokość i zanurkował na kilka sekund, a około 30 osób mocno uderzyło w sufit - powiedział Daniel, jeden z pasażerów na pokładzie samolotu, cytowany przez "New Zealand Herald". - Nikt z nas nie wiedział, co się stało. Po prostu starałem się uspokoić wszystkich. Nigdy nie usłyszeliśmy żadnego komunikatu od kapitana - dodał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nietypowe odkrycie na łące. 54-latka wpadła na gorącym uczynku

Dramatyczne relacje świadków

Kolejny świadek zdarzenia powiedział, że jeden z pasażerów dwa siedzenia dalej od niego nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, gdy doszło do wypadku.

Myślałem, że śnię. Otworzyłem oczy, a on leżał na dachu samolotu na plecach i patrzył na mnie z góry. To było jak egzorcysta - powiedział.

Jak czytamy, zarówno ludzie na pokładzie i załoga opiekowali się rannymi do czasu wylądowania samolotu.

Poczułem, że samolot gwałtownie opada, miałem wrażenie, że znalazł się na szczycie kolejki górskiej, a potem znów nagle wyrównała się wysokość - powiedział pasażer.

Rannych zostało 50 pasażerów feralnego lotu; 13 z nich zostało przewiezionych do szpitala, jedna osoba jest w ciężkim stanie. Samolot powinien po śródlądowaniu w Auckland udać się do Santiago de Chile, jednak nie pozwoliły na to uszkodzenia.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić