Samolot spadł na ziemię. Nie żyje przechodzień. Katastrofa w Iranie

25

3 osoby nie żyją w wyniku katastrofy myśliwca odrzutowego F-5 Freedom Fighter w mieście Tabriz w Iranie. Jedną z ofiar śmiertelnych jest przypadkowy przechodzień. W tej chwili nie ma informacji o przyczynach katastrofy.

Samolot spadł na ziemię. Nie żyje przechodzień. Katastrofa w Iranie
Katastrofa odrzutowca w Iranie (Wikimedia Commons)

Jak podała irańska telewizja państwowa, do katastrofy doszło w poniedziałek 21 lutego w godzinach porannych. W mieście Tabriz, które leży na północnym zachodzie Iranu, rozbił się samolot bojowy Irańskich Sił Powietrznych.

Katastrofa odrzutowca w Iranie

Jak podaje agencja Reutera, maszyna runęła na ziemię w pobliżu szkoły i hali sportowej. Na szczęście w momencie katastrofy placówki były zamknięte i nie było tam żadnych miejscowych.

W wyniku katastrofy zginęło dwóch pilotów odrzutowca. Trzecią ofiarą jest przypadkowy przechodzień. W sieci pojawiają się zdjęcia i nagrania z miejsca tragedii, na których widać, że maszyna po zderzeniu z ziemią stanęła w płomieniach.

Iran dysponuje 40 samolotami tego modelu

F-5 Freedom Fighter był zaprojektowany w USA jako tani i łatwy w obsłudze samolot myśliwski. Stał się on doskonałym produktem eksportowym do państw sprzymierzonych i słabiej rozwiniętych. Imperialne Irańskie Siły Powietrzne dysponują około 40 samolotami tego modelu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Konflikt Rosja-Ukraina. NATO rozmieszcza w Bułgarii myśliwce
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić