Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Sąsiedzi zdradzili wielką tajemnicę z młodości Rydzyka

645
Podziel się:

Tydzień temu wybuchła wielka burza wokół Tadeusza Rydzyka. Bulwersujące słowa duchownego odnośnie bagatelizowania sprawy pedofilii w Kościele komentowali dziennikarze, politycy i duchowni. Jak się okazuje toruński redemptorysta skrywa wiele tajemnic z młodości.

Sąsiedzi zdradzili wielką tajemnicę z młodości Rydzyka
Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja. (PAP, Tytus Żmijewski)

Kilka miesięcy temu miała miejsce premiera książki "Imperator. Sekrety Ojca Rydzyka". W książce można znaleźć wiele tajemnic z przeszłości Tadeusza Rydzyka. Jedną z nich zdradzili sąsiedzi duchownego, kiedy ten był jeszcze "zwykłym" chłopakiem z Olkusza.

Tadeusz Rydzyk ma czwórkę rodzeństwa i razem z rodzicami mieszkał blisko fabryki naczyń emaliowanych.

Byli biedni. Ale wtedy wszyscy byliśmy biedni, takie były czasy - mówi, jeden sąsiadów Rydzyka.

Mimo, że dyrektor Radia Maryja ostatnio, podczas urodzin rozgłośni żalił się, że co miesiąc martwi się czy wystarczy na bieżące opłaty. "Codziennie pytam panią dyrektor - ile pieniędzy mamy? Czy damy radę do pierwszego?" - mówił ostatnio Rydzyk. To jednak nikt z biedą o. Rydzyka dzisiaj już nie utożsamia.

W dzieciństwie Tadeusz Rydzyk był postrzegany przez sąsiadów jako radosny i miły chłopiec. Zdarzało się jednak, że miał gorsze dni. Niegdyś w przedszkolu odmówił recytowania wierszyka o Stalinie. Podobno także będąc dzieckiem, uciekł z domu. Pojechał wtedy do Warszawy, aby zgłosić w Komitecie Centralnym, że jego brata źle potraktowano w pracy.

Jak się okazuje, obecnie Rydzyk nie ma dobrego kontaktu z rodzeństwem. Brat Mirosław przyznaje, że nie chce, by brat go odwiedzał.

On żyje dla Radia Maryja. Tam jest jego prawdziwa rodzina. Nie chcę, żeby przyjeżdżał do nas, bo ludzie od razu pomyślą, że mamy księdza w rodzinie i bogactwami nas zasypuje. Tadeusz zawsze do mnie zadzwoni, gdy przejeżdża przez Olkusz - mówił niegdyś w wywiadzie brat Tadeusza Rydzyka.
Zobacz także: Tadeusz Rydzyk przeprosił. Jakie będą konsekwencje?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(645)
Rudek
1 tyg. temu
Jest mi wstyd, że o duchownym o. Rydzyku mogę napisać tylko jedno: jest na pewno wspaniałym "biznesmenem". Jego komercyjne reklamy dot. wszystkiego, co może przynieść pieniądze, są godne (prawda nie duchownego) podziwu. Już mniej taktu, cierpliwości a mówiąc wprost zwykłej kultury wykazuje w eterze, podczas rozmów z bardziej speszonymi słuchaczami, próbującymi (nie zawsze jasno) wyłuszczyć interesujący ich temat... potrafi z marszu stawiać ich do "pionu". A może radio to nie domena o. Rydzyka, może zmniejszyć częstotliwość jego wystąpień i związanej z nimi kompromitacji, jedno no może 2 (słownie dwa) nagrania w ciągu dnia, nie wpłynie na zubożenie kasy... Pozdrawiam !
Jul1
miesiąc temu
Ja podziwiam Ojca Rydzyka. Z biedy wyszedł, a stworzył monumentalne budowle Akademii w Toruniu. Psy szczekają, a On działa. Po nim zostanie ślad, a po bagnie bryzgających błotem nic nie pozostanie. Może jedynie smród krytyki.
ghghgh
11 miesięcy temu
Grupy wsparcia powstają, śmiech.Prokurator, wywalić ze stanu kapłańskiego i surowy wyrok,to by były grupy wsparcia.
juna
rok temu
Do "jun"- ja na początku kariery "ojca"Rydzyka wysłuchałam jego "homilii", w której kilka razy użył określenia złodzieje wobec tych, którzy odmówili mu hojnych dotacji. A potem władze się zmieniły i ...
Funiek
rok temu
U Rydzyka pierwszy jest codziennie
HALINA
rok temu
Judaszowi zapłacili on sam zbiera
Wolna
rok temu
Tak tu psy wieszacie. A ja Ojcu Dyrektorowi doktorowi rektorowi wdzięczna jestem. Dzięki wieloletniej obserwacji jego dzieł pozbyłam się złudzeń, że ktokolwiek w tych długich sukniach wierzy w Boga. Są zniewoleni przez mamonę i politykę.
dziadek z 194...
rok temu
Ten artykół to stek kłamstw, Rydzyk był bękartem i wychowywał się u ciotki na Skałbani koło Sławkowa(powiat Olkusz), to jeden z podstawowych faktów, tak młodzi "dziennikarzyny" piszą aby coś wypocin nabazgrać i skasować szpaltówkę bo nikt tego nie sprawdza...
gosc
rok temu
Matki Polki bardziej interesuje czy miał pociąg do dziewczat ,czy chlopcow , zawsze zagadka jest dlaczego faceci ida do zakonu czy na ksiezy.
Małgorzata.
rok temu
Imperator watykański pełen buty i zarozumialstwa, wyczyści każdy portfel w ramach umiejętnego posługiwania się zakresem fal.
Czytelnik
rok temu
Tajemnica to to że prawdziwym i biologicznym ojcem jest Bronisław Kordaszewski amant od robienia dzieci dla jego matki
Martinez
rok temu
Strach przed ojcem R. redakcji nie pozwala napisać co tak naprawdę się działo w młodości.
sas
rok temu
też takiego nie chciałbym mieć w swojej rodzinie, wstyd niemilosierny
emeryt
rok temu
Faktycznie , straszne skrywane tajemnice , mrożące krew w żyłach !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić