o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MMC
|

Wierni odchodzą z Kościoła. Jest specjalny licznik apostazji

1106
Podziel się

Posłowie z ramienia Lewicy postanowili otworzyć stronę, na której zapisać się mogą polscy apostaci. Ma pomóc ona w obliczeniu ilu wiernych odchodzi z Kościoła.

Wierni odchodzą z Kościoła. Jest specjalny licznik apostazji
Agata Diduszko–Zyglewska, Robert Biedroń i Joanna Scheuring-Wielgus poinformowali o tym, że powstała strona, której celem jest policzenie liczby apostatów w Polsce. (Twitter.com)
bDSzokut

Kościół nie prowadzi statystyk dotyczących tego, ile osób zdecydowało się na apostazję. Jeśli takowe powstają nie są dostępne dla opinii publicznej. Posłowie z ramienia Lewicy postanowili zmienić tę kwestię i policzyć, ile osób zdecydowało się odejść z Kościoła.

Kościół odmawia podania liczby tych, którzy z niego wystąpili, bo swój wątpliwy mandat do wtrącania się w każdy aspekt naszego życia opiera na rzekomo ogromnej liczbie Polek i Polaków należących do tej instytucji i wspierających jej działania. Przy tym, nie odnosi się do liczby ludzi realnie biorących udział w kościelnych rytuałach (to mniej niż 30 proc. Polek i Polaków, czyli mniejszość) - można przeczytać na stornie.
bDSzokuv

Zainteresowanie apostazją wzrosło szczególnie w tym roku. Wpływ na tę kwestię miały na pewno liczne problemy, z którymi musiał zmierzyć się Kościół w ostatnim czasie. Chodzi przede wszystkim o głośne już na całym świecie sprawy tuszowania pedofilii.

bDSzokuB

Z wiadomych przyczyn Kościół nie jest też pomocny w kwestii tego, jak wypisać się ze wspólnoty. Strona licznikapostazji.pl ma nie tylko pomoc w stworzeniu statystyk, ale i w znalezieniu informacji, jak dokonać apostazji.

Po skandalicznym wyroku Trybunału Konstytucyjnego mgr Julii Przyłębskiej możemy zaobserwować falę odejść od Kościoła. Ona jest tak duża także dlatego, że ludzie widzą skalę przestępstw w Kościele, to, że Kościół milczy w sprawie gwałtów i nie reaguje z empatią w stosunku do ofiar. Chcemy poznać, jak duża jest skala tego zjawiska - powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus podczas środowej konferencji prasowej.
Zobacz także: 90-letnia Brytyjka zaszczepiona na koronawirusa. Pierwsza reakcja
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSzokuW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1106)
Patriota
4 miesiące temu
Ja też odchodzę z tego zakłamanego kościoła. Gwałcą dzieci, żyją w luksusach i kolaborują z pisem. To ma być kościół? Beze mnie.
Invader7
4 miesiące temu
Nie przyjałem chrztu świadomie, więc ten sakrament jest nieważny. Ochrzczono mnie gdy byłem nieświadomym dzieckiem. Apostazja 2021.
Mechanik
4 miesiące temu
Czytajciie słowo boże rozmawiajciue z Bogiem bez pośredników, panowie w purdpurze są bardzo daleko od filozofii życia Jezusa. Serce i życie doczesne jest najwazniejsze, nie porzynalkeznisc do ludzi którzy z jego imieniem na ustach mordowali i palili na stosach.
bDSzokuX
Andrzej_Kolno
4 miesiące temu
Będę nastepny, już niedługo.
Argail
4 miesiące temu
Hehehe.... Byliście Kiedyś w Kościele...???
Najnowsze komentarze (1106)
i nadal
2 miesiące temu
w skali Polski ilość apostazji, to mniej niż ludność wsi w której mieszkam...
Gbj
4 miesiące temu
Wcale nie odchodza ludzi bardzo duzo w kosciele polacy to narod wierzacy w ksiezy a nie w boga
Malwina
4 miesiące temu
Ci co sie tak podniecają apostazją niech pamiętają że wówczas nie mogą obchodzić świąt kościelnych a do takich należy Boże Narodzenie, Wigilia, Wielkanoc etc... No chyba że jest się zakłamanym i twierdzi że się z kościoła wypisuje ale święta będzie obchodziło... tak sie nie da...Nie można zjeść ciastko i mieć ciastko...
piotr
4 miesiące temu
Dokonałem apostazji jakieś 30 lat temu, zanim to było modne. Ale nie jest to powód, abym wspierał jedną ze zgniłych partii politycznych w Polsce i nigdy tej zgnilizny nie poprę jak najdalej od was sie trzymac bo zaraze siejecie
nina
4 miesiące temu
ABYSCIE JAK NA JSZYBCIEJ WYZDYCHALI A JAK NIE TO MY POLACY ZROBIMY Z WAMI PORZADEK
ZYTA.....
4 miesiące temu
Powielam i cytuję Mechanika"Czytajciie słowo boże rozmawiajciue z Bogiem bez pośredników, panowie w purdpurze są bardzo daleko od filozofii życia Jezusa. Serce i życie doczesne jest najwazniejsze, nie porzynalkeznisc do ludzi którzy z jego imieniem na ustach mordowali i palili na stosach." Zgadzam się w 100%. Też wypisuję się z tej sekty.
Adam
4 miesiące temu
Dokonałem apostazji jakieś 20 lat temu, zanim to było modne. Ale nie jest to powód, abym wspierał jedną ze zgniłych partii politycznych w Polsce.
Asia
4 miesiące temu
Katofanatycy piszczą na swoich portalach o liczniku apostazji, urządzając sobie szyderę ale przynajmniej inicjatywa dociera do samego gniazda zepsucia.
bDSzokuP
logiczny
4 miesiące temu
Korporacja kościelna także wyszła z Kościoła i to już od bardzo dawna ale nadal nie gardzi jego zasobami !
alibaba
4 miesiące temu
Na podjęcie decyzji o odejsciu wpłynął dzisiejszy tekst biskupa który bronił Rydzyka byle tak dalej to zgasicie światło
Marcin
4 miesiące temu
Prawdziwe szczęście i wewnętrzny spokój Prawdziwe szczęście i wewnętrzny spokój można odnaleźć poddając się nakazom Stwórcy i Podtrzymującego ten świat. Bóg powiedział w Koranie: {...O tak! Przez wspominanie Boga uspokajają się ich serca.} (Koran, 13:28) Z drugiej strony, ktoś, kto odwraca się od Koranu będzie miał na tym świecie trudne życie. Bóg powiedział: {A kto odwróci się od Mojego napomnienia76, ten, zaprawdę, będzie miał życie nędzne i My wskrzesimy go jako ślepego w Dniu Zmartwychwstania.} (Koran, 20:124) To może wyjaśnić, dlaczego niektórzy ludzie popełniają samobójstwa, mimo że cieszą się wygodami materialnymi, jakie mogą kupić za pieniądze. Na przykład, spójrzcie na Cat’a Stevensa (teraz Yusuf Islam), przedtem słynnego piosenkarza, który czasem zarabiał ponad 150 000 dolarów za noc. Po tym, jak przeszedł na islam, odnalazł prawdziwe szczęście i spokój, którego nie znalazł w sukcesach finansowych.
Taki tam...
4 miesiące temu
Jak można odejść z czegoś w czym się nie było?
Warszawiak
4 miesiące temu
Jestem jak najbardziej za, a teraz proponuje rozwiązanie dla kościoła, nie mają prawa pochówku na cmentarzach i dziękuje
Kju
4 miesiące temu
to nie Bóg stworzył kościół tylko ludzie, do wiary w Boga kościół nikomu nie jest potrzebny.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić