o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MMC
|

Wierni odchodzą z Kościoła. Jest specjalny licznik apostazji

1105
Podziel się

Posłowie z ramienia Lewicy postanowili otworzyć stronę, na której zapisać się mogą polscy apostaci. Ma pomóc ona w obliczeniu ilu wiernych odchodzi z Kościoła.

Wierni odchodzą z Kościoła. Jest specjalny licznik apostazji
Agata Diduszko–Zyglewska, Robert Biedroń i Joanna Scheuring-Wielgus poinformowali o tym, że powstała strona, której celem jest policzenie liczby apostatów w Polsce. (Twitter.com)
bDyITweZ

Kościół nie prowadzi statystyk dotyczących tego, ile osób zdecydowało się na apostazję. Jeśli takowe powstają nie są dostępne dla opinii publicznej. Posłowie z ramienia Lewicy postanowili zmienić tę kwestię i policzyć, ile osób zdecydowało się odejść z Kościoła.

Kościół odmawia podania liczby tych, którzy z niego wystąpili, bo swój wątpliwy mandat do wtrącania się w każdy aspekt naszego życia opiera na rzekomo ogromnej liczbie Polek i Polaków należących do tej instytucji i wspierających jej działania. Przy tym, nie odnosi się do liczby ludzi realnie biorących udział w kościelnych rytuałach (to mniej niż 30 proc. Polek i Polaków, czyli mniejszość) - można przeczytać na stornie.
bDyITwfb

Zainteresowanie apostazją wzrosło szczególnie w tym roku. Wpływ na tę kwestię miały na pewno liczne problemy, z którymi musiał zmierzyć się Kościół w ostatnim czasie. Chodzi przede wszystkim o głośne już na całym świecie sprawy tuszowania pedofilii.

bDyITwfh

Z wiadomych przyczyn Kościół nie jest też pomocny w kwestii tego, jak wypisać się ze wspólnoty. Strona licznikapostazji.pl ma nie tylko pomoc w stworzeniu statystyk, ale i w znalezieniu informacji, jak dokonać apostazji.

Po skandalicznym wyroku Trybunału Konstytucyjnego mgr Julii Przyłębskiej możemy zaobserwować falę odejść od Kościoła. Ona jest tak duża także dlatego, że ludzie widzą skalę przestępstw w Kościele, to, że Kościół milczy w sprawie gwałtów i nie reaguje z empatią w stosunku do ofiar. Chcemy poznać, jak duża jest skala tego zjawiska - powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus podczas środowej konferencji prasowej.
Zobacz także: 90-letnia Brytyjka zaszczepiona na koronawirusa. Pierwsza reakcja
bDyITwfC
KOMENTARZE
(1105)
Patriota
miesiąc temu
Ja też odchodzę z tego zakłamanego kościoła. Gwałcą dzieci, żyją w luksusach i kolaborują z pisem. To ma być kościół? Beze mnie.
Invader7
miesiąc temu
Nie przyjałem chrztu świadomie, więc ten sakrament jest nieważny. Ochrzczono mnie gdy byłem nieświadomym dzieckiem. Apostazja 2021.
Mechanik
miesiąc temu
Czytajciie słowo boże rozmawiajciue z Bogiem bez pośredników, panowie w purdpurze są bardzo daleko od filozofii życia Jezusa. Serce i życie doczesne jest najwazniejsze, nie porzynalkeznisc do ludzi którzy z jego imieniem na ustach mordowali i palili na stosach.
bDyITwfD
Andrzej_Kolno
miesiąc temu
Będę nastepny, już niedługo.
Argail
miesiąc temu
Hehehe.... Byliście Kiedyś w Kościele...???
Najnowsze komentarze (1105)
Gbj
3 tyg. temu
Wcale nie odchodza ludzi bardzo duzo w kosciele polacy to narod wierzacy w ksiezy a nie w boga
Malwina
4 tyg. temu
Ci co sie tak podniecają apostazją niech pamiętają że wówczas nie mogą obchodzić świąt kościelnych a do takich należy Boże Narodzenie, Wigilia, Wielkanoc etc... No chyba że jest się zakłamanym i twierdzi że się z kościoła wypisuje ale święta będzie obchodziło... tak sie nie da...Nie można zjeść ciastko i mieć ciastko...
piotr
4 tyg. temu
Dokonałem apostazji jakieś 30 lat temu, zanim to było modne. Ale nie jest to powód, abym wspierał jedną ze zgniłych partii politycznych w Polsce i nigdy tej zgnilizny nie poprę jak najdalej od was sie trzymac bo zaraze siejecie
nina
4 tyg. temu
ABYSCIE JAK NA JSZYBCIEJ WYZDYCHALI A JAK NIE TO MY POLACY ZROBIMY Z WAMI PORZADEK
ZYTA.....
miesiąc temu
Powielam i cytuję Mechanika"Czytajciie słowo boże rozmawiajciue z Bogiem bez pośredników, panowie w purdpurze są bardzo daleko od filozofii życia Jezusa. Serce i życie doczesne jest najwazniejsze, nie porzynalkeznisc do ludzi którzy z jego imieniem na ustach mordowali i palili na stosach." Zgadzam się w 100%. Też wypisuję się z tej sekty.
Adam
miesiąc temu
Dokonałem apostazji jakieś 20 lat temu, zanim to było modne. Ale nie jest to powód, abym wspierał jedną ze zgniłych partii politycznych w Polsce.
Asia
miesiąc temu
Katofanatycy piszczą na swoich portalach o liczniku apostazji, urządzając sobie szyderę ale przynajmniej inicjatywa dociera do samego gniazda zepsucia.
logiczny
miesiąc temu
Korporacja kościelna także wyszła z Kościoła i to już od bardzo dawna ale nadal nie gardzi jego zasobami !
bDyITwfv
alibaba
miesiąc temu
Na podjęcie decyzji o odejsciu wpłynął dzisiejszy tekst biskupa który bronił Rydzyka byle tak dalej to zgasicie światło
Marcin
miesiąc temu
Prawdziwe szczęście i wewnętrzny spokój Prawdziwe szczęście i wewnętrzny spokój można odnaleźć poddając się nakazom Stwórcy i Podtrzymującego ten świat. Bóg powiedział w Koranie: {...O tak! Przez wspominanie Boga uspokajają się ich serca.} (Koran, 13:28) Z drugiej strony, ktoś, kto odwraca się od Koranu będzie miał na tym świecie trudne życie. Bóg powiedział: {A kto odwróci się od Mojego napomnienia76, ten, zaprawdę, będzie miał życie nędzne i My wskrzesimy go jako ślepego w Dniu Zmartwychwstania.} (Koran, 20:124) To może wyjaśnić, dlaczego niektórzy ludzie popełniają samobójstwa, mimo że cieszą się wygodami materialnymi, jakie mogą kupić za pieniądze. Na przykład, spójrzcie na Cat’a Stevensa (teraz Yusuf Islam), przedtem słynnego piosenkarza, który czasem zarabiał ponad 150 000 dolarów za noc. Po tym, jak przeszedł na islam, odnalazł prawdziwe szczęście i spokój, którego nie znalazł w sukcesach finansowych.
Taki tam...
miesiąc temu
Jak można odejść z czegoś w czym się nie było?
Warszawiak
miesiąc temu
Jestem jak najbardziej za, a teraz proponuje rozwiązanie dla kościoła, nie mają prawa pochówku na cmentarzach i dziękuje
Kju
miesiąc temu
to nie Bóg stworzył kościół tylko ludzie, do wiary w Boga kościół nikomu nie jest potrzebny.
Marlon Brando
miesiąc temu
W irlandii cała masa kościołów stoi pusta. Wiele jest na sprzedaż. Widziałem zabytkowe kościoły przerobione na domy mieszkalne. Irlandczycy odsuneli się kompletnie i dokładnie to samo stanie się w Polsce. KFESTIA CZASU! Młodsze pokolenie to załatwi w krótce. Mochery się wykruszą.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić