Sceny jak z filmu gangsterskiego. Porwanie w kawiarni w Warszawie

153

To były sceny jak z filmu gangsterskiego. Wszystko działo się w Warszawie, a napastników było czterech. Siłą wyprowadzili mężczyznę z kawiarni i wepchnęli do samochodu. Dodatkowo dokonali na nim rozboju oraz ukradli rzeczy z jego mieszkania. Teraz grozi im bardzo długa odsiadka.

Sceny jak z filmu gangsterskiego. Porwanie w kawiarni w Warszawie
Sceny jak z filmu. Porwanie w warszawskiej kawiarni (Policja)

W Warszawie odbyły się sceny niczym z lat 90. Na terenie w jednej z kawiarni doszło do porwania osoby. W godzinach popołudniowych do lokalu weszło kilku napastników, którzy siłą i przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną, wyprowadzili na zewnątrz mężczyznę.

Następnie umieścili go w aucie i odjechali w kierunku jego miejsca zamieszkania. Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzani po dojeździe na warszawskie Włochy dokonali kradzieży rzeczy o wartości ponad 10 tys. zł. Zabronili pokrzywdzonemu kontaktu z policją i zostawili go w jego mieszkaniu.

Mężczyzna zgłosił jednak sprawę na policję, która szybko przystąpiła do działania. Po kilku godzinach mundurowi zatrzymali czterech mężczyzn narodowości ukraińskiej i rosyjskiej. Dwóch w wieku 24 lat, jednego 25-latka oraz 29-latka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dagmara Kaźmierska o relacji z Marcinem Hakielem. Czy faktycznie nie chciała z nim tańczyć?
W wyniku wszystkich czynności policjanci odzyskali skradzione wcześniej mienie oraz zabezpieczyli pistolet gazowy, pałki teleskopowe oraz kastety - czytamy na stronie policji.

Co grozi napastnikom?

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty związane z pozbawieniem wolności osoby, rozbojem oraz zmuszaniem do określonego zachowania.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota stosując wobec zatrzymanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Może im grozić do 20 lat pozbawienia wolności.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić