Jan Manicki
Jan Manicki| 
aktualizacja 

Ściął głowę nauczycielowi. Pochowali go jak bohatera

461

Terrorysta, który ściął głowę nauczycielowi za pokazanie karykatury proroka Mahometa, został pochowany w swojej rodzinnej wiosce z honorami. W uroczystości uczestniczyło kilkaset osób. Żałobnicy podkreślali, że mężczyzna zasłużył na "pogrzeb bohatera".

Ściął głowę nauczycielowi. Pochowali go jak bohatera
Terrorysta, który ściął głowę francuskiemu nauczycielowi został pochowany w swoim rodzinnym mieście (YouTube)

W sobotę we wsi Szałaży w Czeczenii na terenie Federacji Rosyjskiej odbył się pogrzeb Abdullaha Anzorowa. Jak podają lokalne media, w ceremonii uczestniczyło około 200 bliskich zmarłego. W sąsiednich wioskach miały utworzyć się kolejki osób, które także chciały wziąć udział w uroczystości.

Zamordował nauczyciela we Francji. Otrzymał pogrzeb "z honorami"

Francuski nauczyciel Samuel Paty został brutalnie zamordowany 16 października na przedmieściach Paryża. 18-letni muzułmanin czeczeńskiego pochodzenia ściął mu głowę. Powodem miało być pokazanie przez nauczyciela na lekcji o wolności słowa karykatury Mahometa.

Terrorysta został zastrzelony tuż po zamachu przez francuskich policjantów. Teraz jego ciało wróciło do rodzinnego kraju. Ubrani na czarno żałobnicy pochowali ekstremistę zgodnie z czeczeńską tradycją, niosąc owinięte w zieloną tkaninę zwłoki i wznosząc modlitwy.

Według nieoficjalnych doniesień jedna z ulic w rodzinnej wiosce zabitego mężczyzny została nazwana jego imieniem. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania ze zdarzenia. Widać na nich jak uczestnicy wykrzykują "Allahu Akbar", wyrażając tym samym uznanie dla czynów 18-latka.

Lew islamu wrócił dzisiaj w rodzinne strony, powrócił na ziemię – napisano pod jednym z nagrań.

Zamordował nauczyciela. Francja wydała ciało rodzinie

Po morderstwie Samuela Paty'ego, prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział walkę z szerzącym się ekstremizmem islamskim. 18-latek w marcu uzyskał zezwolenie na pobyt we Francji jako uchodźca. Pogrzeb zabójcy francuskiego nauczyciela w Czeczenii był możliwy, ponieważ Francja wydała jego ciało rodzinie, która sprowadziła je do ojczyzny przez Turcję.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić