Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory 2020. Co z pakietami dla głosujących za granicą? Część nadal czeka

2

Głosowanie w ramach II tury wyborów prezydenckich 2020 cieszy się dużym zainteresowaniem za granicą. Zarówno we Francji, jak i w Wielkiej Brytanii głosy chce oddać więcej osób niż w przypadku I tury. Część z nich dostała już pakiety, część wciąż na nie czeka.

Wybory 2020. Co z pakietami dla głosujących za granicą? Część nadal czeka
Pakiety wyborcze niebawem trafią do wszystkich zainteresowanych (Getty Images)

Portal rmf24.pl donosi, że we Francji chęć głosowania w II turze wyraziło ponad 15 600 osób. To wynik o około 4 tys. lepszy niż w przypadku pierwszej tury. Do większości Polaków mieszkających we Francji pakiety wyborcze już dotarły.

Bardzo dużym zainteresowaniem wybory prezydenckie 2020 cieszą się również w Wielkiej Brytanii. Przed II turą zarejestrowało się tam dodatkowo 50 tys. osób. W tym kraju, podobnie jak i we Francji, głosować można wyłącznie korespondencyjnie.

Wszystkie pakiety wyborcze są już w drodze - informuje korespondent RMF FM w Londynie Bogdan Frymorgen.
Zobacz także: Wybory 2020. Grzegorz Schetyna: "Trzaskowski wykonał gest. Dwie równoległe debaty"

Wybory prezydenckie 2020. 12 lipca dniem prawdy

Kampanie kandydatów na prezydenta RP wkraczają w decydującą fazę. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski mają coraz mniej czasu na przekonywanie Polaków, by poparli kandydaturę jednego z nich.

12 lipca obywatele RP znów zagłosują. Część Polaków uda się do lokali wyborczych, a część weźmie udział w głosowaniu korespondencyjnym. Pierwsze informacje na temat wyników poznamy już w niedzielę o godzinie 21:00, kiedy to tradycyjnie pojawi się sondaż exit poll. Kolejne godziny będą przynosiły dokładniejsze rezultaty wyścigu o prezydenturę.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić