aktualizacja 

Sensacja w Australii. "Takie znalezisko zdarza się raz w życiu"

168

Jeśli myślicie, że czasy gorączki złota już dawno minęły, to jesteście w błędzie. W Australii wciąż tysiące osób przemierza tereny z wykrywaczem metali w rękach. Do jednej z nich los właśnie się uśmiechnął. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Sensacja w Australii. "Takie znalezisko zdarza się raz w życiu"
Takie znalezisko to rzadkość! (YouTube, 9 News)

Mężczyzna kupił wykrywacza metali Minelab Equinox 800. Wydając na urządzenie 1200 dolarów, zrobił interes życia. Poszukiwał złota w tzw. "Złotym Trójkącie" w australijskim stanie Victoria, który rozciąga się od Ballarat przez Bendigo do St Arnuad. Swego czas, jeszcze w XIX wieku, był to bardzo popularny teren wśród poszukiwaczy złota.

W pewnym momencie skaner zaczął pikać, a jego właściciel zabrał się do kopania. I tym sposobem wykopał bryłę o wadze 4,6 kg. Natychmiast zabrał go do Lucky Strike Gold w miejscowości Geelong, aby dokonać wyceny.

Pracujący na miejscu handlarz złotem, Darren Kamp, ocenił że wydobyty kamień w ponad połowie składa się ze złota - jest w nim 2,6 kg naturalnego kruszcu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zaginiony skarb admirała Kołczaka. Spekulacje mnożą się do teraz

Znalazca, który pragnie pozostać anonimowy, spytał Kampa, czy jego znalezisko może być warte 10 tys. dolarów australijskich (29 tys. zł - przyp red.).

Spróbuj 100 tys. dolarów - odparł mu Kamp.
Och, wow, to żona będzie z tego zadowolona - odparł mężczyzna.

Znalazca wyjawił też Kampowi, że przyniósł ze sobą tylko połowę znaleziska, bo resztę kamienia zostawił w domu. Handlarz złotem przyznał, że "takie znaleziska zdarzają się raz w życiu".

Złoto zyskuje na wartości

Ceny złota w Australii osiągnęły 23 marca rekordowy poziom i dlatego jest to idealny moment na znalezienie tego metalu i sprzedaż. Nawet malutki kawałek złota może osiągnąć cenę 1000 dolarów (3 tys. zł, przyp. red.), ponieważ inflacja wciąż podnosi wartość złota.

Zobacz także: 'The wife is going to be happy': $240k gold nugget found in Victoria | 9 News Australia

Kamp przyznał, że ogromne znalezisko jest dowodem na to, że w Victorii wciąż można znaleźć złoto i dlatego warto być wytrwałym. To rada zwłaszcza dla początkujących poszukiwaczy.

Wystarczy trochę szczęścia i wytrwałości. To jak na loterii: nie masz możliwości wygrać, jeśli nawet nie wykupiłeś kuponu - przyznał Kamp.
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić