Anna Jankowska| 
aktualizacja 

Sensacyjne doniesienia. Beata Szydło, Zbigniew Ziobro i Andrzej Duda zakładają partię?

85

Nie cichną plotki o planach stworzenia nowej prawicowej partii. Ważny polityk Zjednoczonej Prawicy przekazał anonimowo informacje o spotkaniu Beaty Szydło i Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim. Była premier ostro odniosła się do tych pogłosek.

Sensacyjne doniesienia. Beata Szydło, Zbigniew Ziobro i Andrzej Duda zakładają partię?
Sensacyjne doniesienia. Beata Szydło, Zbigniew Ziobro i Andrzej Duda zakładają partię? (Getty Images, Artur Widak , NurPhot)

Według źródeł "Super Expressu" Beata Szydło odwiedziła Andrzeja Dudę w Pałacu Prezydenckim. Rozmowa miała dotyczyć ustawy o ochronie zwierząt, kluczowej dla Jarosława Kaczyńskiego. Szydło miała stanąć po stronie Zbigniewa Ziobry, co skłoniło rozmówców do rozważań na temat stworzenia nowej prawicowej partii.

Jej przywódcami byliby Szydło i Ziobro, a patronat objąłby Andrzej Duda. Jeden z polityków Zjednoczonej Prawicy twierdzi, że z posłami Ziobry, poparciem kościoła i o. Tadeusza Rydzyka byłaby szansa na nawet kilkanaście procent poparcia.

Jak uważa politolog prof. Antoni Dudek, "ta plotka wyraża intencje i myśli osób, które są zmęczone i sfrustrowane przywództwem Kaczyńskiego i Morawieckiego". Ekspert w rozmowie z Wirtualną Polską zapewnia, że nie wierzy w takie plany Szydło i Ziobry. Sama była premier ostro zareagowała na publikację "Super Expressu".

Radzę dziennikarzom, żeby odetchnęli i nie powtarzali prymitywnych wrzutek od niektórych członków partii z dziwną obsesją na moim punkcie. Wszyscy dobrze wiemy, kto tworzy te plotki - napisała stanowczo Beata Szydła na Twitterze.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić