Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Sensacyjne odkrycie naukowców. Dokonano go na Antarktydzie

36
Podziel się

Archeolodzy dokonali sensacyjnego odkrycia. Badając wrak statku Endurance, natrafili na coś niesamowitego. Naukowcy potwierdzili, że to robaki zombie. Gdy je znaleźli, byli w szoku.

Sensacyjne odkrycie naukowców. Dokonano go na Antarktydzie
Robaki zombie (Osedax) (YouTube)
bETGiwyd

Robaki zombie na statku. Sensacyjne odkrycie archeologów

Naukowcy, badający wrak statku Endurance, który zatonął w 1915 roku podczas wyprawy na Antarktydę, natrafili na robaki zombie. Jak podaje portal express.co.uk, archeolodzy byli w szoku. Jeszcze w 2013 roku uważano, że z uwagi na prądy okrążające Antarktydę, żywe organizmy mają problem z przedostaniem się do wraków znajdujących się na dnie oceanów. Tym samym te są zachowane w lepszym stanie.

bETGiwyf

Archeolodzy natrafili jednak na robaki zombie (Osedax). Żyją one na dnie mórz i oceanów, żywiąc się kośćmi zmarłych zwierząt. Drewna jednak nie ruszają.

Jak doszło do tego sensacyjnego odkrycia? Dr Adrian Glover z Muzeum Historii Naturalnej w Londynie chciał sprawdzić, czy robaki zombie mogą dotrzeć do wraków statków znajdujących się w zimnych wodach wokół Antarktydy. Obserwacje trwały wiele miesięcy.

bETGiwyl

I rzeczywiście robaki zombie się pojawiły. Jak informuje express.co.uk, po 14 miesiącach pod wodą kości znajdujące się na platformach zostały pokryte robakami zombie. Były wśród nich gatunki, które dotąd nie zostały jeszcze nawet opisane. Warto jednak dodać, że drewno pozostało nietknięte.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETGiwyG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
Maki
rok temu
Ale wielkie zdziwienie naukowców,?!! że robaki zwane ,,Zombie'' nie zjadały drewna,? a wcinały mięso.? sama nazwa Ich wskazuje,że rajcuje Je mięso.?
JanKos
rok temu
4 akapity i informacja zawarta w jednym zdaniu.. dramat
zyzio
rok temu
to że jednak przedostają się na te wraki to jest niekonstytucyjne
bETGiwyH
heh
rok temu
Ważniejsze, co zszokowało naukowców PRZED znalezieniem tych robaków ”Naukowcy potwierdzili, że to robaki zombie. Gdy je znaleźli, byli w szoku." A mogli być np. na kacu.
wjki
rok temu
Moja nie rozumieć o czym tfoja pisać,
pzt
rok temu
drewna nie ruszają...........bo pokryte jest środkiem ochronnym z reklamy w TV..?
Maniek
rok temu
Te artykuły to jakieś automat pisze
robak
rok temu
To nie robaki zombie tylko zwyczajne reduktory rozkładające martwe szczątki.Zwykła część łańcucha pokarmowego.To podstawowa wiedza,kiedys z podstawówki,teraz to pewnie juz na studiach...
Twój nick
rok temu
W jakim narzeczu pani redaktor napisała artykuł i dlatego plemię ja porzuciło?
umbrella
rok temu
Co miał na myśli autor tego artykułu, tzn kopiujący ?Kogo oni zatrudniają? Jakie jest to sensacyjne odkrycie? Na czym polega zombiowatość tych organizmów?
psychiatra
rok temu
Biedni ci naukowcy ciągle w szoku
grfgtgb
rok temu
z tego artykułu nie da się zrozumieć (jednoznacznie) czym jest to wielkie odkrycie? nie dowiedziałem się też czemu nazywają te robaki zombie choć samo słowo pada chyba 7x ? ogólnie straszny bełkot.
Mulder
rok temu
Jeszcze chwila i odkryją czarny olej, co by mnie nie zdziwiło w tym roku ;)
bETGiwyz
Tjf
rok temu
Ciekawe czy lekcje molestowania będą?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić