Seryjna uciekinierka? Roksany z Łodzi policja szuka po raz 29.

55

Roksana Kaleta to prawdopodobnie najczęściej poszukiwana nastolatka w Łodzi. 17-latka uciekła z domu już kilkadziesiąt razy, a policja poszukiwała ją już prawie trzydziestokrotnie. Zrobiła to ponownie. Od miesiąca dziewczyny szuka policja w całym kraju.

Seryjna uciekinierka? Roksany z Łodzi policja szuka po raz 29.
Roksana Kaleta znowu jest poszukiwana. (Policja)

Do tej pory Roksana oficjalnie była poszukiwana aż 29 razy. Pierwszy raz policja otrzymała zgłoszenie o jej zaginięciu na początku 2019 roku. Dziewczyna uciekła wówczas z domu dziecka, do którego skierował ją sąd. Od tego czasu było już tylko gorzej.

Wieczna uciekinierka znowu poszukiwana

Z domu dziecka Roksana trafiała do kolejnych ośrodków wychowawczych. Stamtąd również uciekała, gdy tylko została spuszczona z oka przez opiekunów, np. podczas wynoszenia śmieci. Policja każdorazowo przeszukuje wszystkie zakamarki w mieście, rozmawia z jej znajomymi, tylko po to, by wkrótce zacząć wszystko od początku.

23 września dziewczyna skończy 18 lat. Z chwilą uzyskania pełnoletniości zmieni się jedynie charakter poszukiwań. Roksana będzie mogła już sama decydować o swoim życiu, jednak dopóki się nie odnajdzie i wypowie na temat swojej przyszłości, nadal będzie poszukiwana, tylko jako osoba dorosła - dowiedział się "Fakt" po rozmowie z Komendą Miejską Policji w Łodzi.

"Nadal będzie uciekać"

"Fakt" poprosił o komentarz w tej sprawie socjologa i psychoterapeutę Zbigniewa Kocika. Jego zdaniem dziewczyna w najbliższym czasie nie przestanie uciekać. Jak powiedział, według badań osoby w wieku 15-16 lat są najbardziej podatne na ucieczki, a skłonności te potęgują się, gdy dzieci pochodzą z rozbitych rodzin czy są ofiarami przemocy.

Może nie radzi sobie z emocjami, przeżywa stres, frustrację. Wtedy najprostszym sposobem jest uciec. Jeśli ta dziewczyna ucieka, to będzie uciekać. Nie pomogą kolejne domy dziecka i ośrodki opiekuńcze i wychowawcze. Wejdzie w czas dorosłości, z paru czynników zostanie zwolniona jeśli chodzi o egzekucję prawną, ale nadal będzie uciekać, zwłaszcza jeśli nie nauczono jej utrzymywania stałych więzi - powiedział "Faktowi" Zbigniew Kocik.

"W tej sytuacji nawet gdyby się zakochała, to kiedy minie pierwsze zauroczenie i trzeba przystąpić do budowy związku, ucieknie przy pierwszych pojawiających się trudnościach" - dodał psychoterapeuta.

Zobacz także: Znaleźli w jeziorze trumnę z ciałem sprzed 4000 lat. Niezwykłe odkrycie archeologów w Anglii
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić