Robert Czykiel| 

Skala koronawirusa poraża. Polak na liście "New York Timesa"

13

Pierwsza strona niedzielnego wydania "New York Times" daje do myślenia. Znajdują się na niej nazwiska osób, które zmarły z powodu koronawirusa. Udało się zmieścić zaledwie jeden procent ofiar.

Koronawirus na świecie. Poruszająca pierwsza strona w "New York Times"
Koronawirus na świecie. Poruszająca pierwsza strona w "New York Times" (Getty Images)

W Stanach Zjednoczonych cały czas każdego dnia przybywa wiele ofiar śmiertelnych z powodu zakażenia koronawirusem. Obecnie bilans zgonów przekroczył 97 tys. We wtorek lub poniedziałek licznik ofiar śmiertelnych przekroczy prawdopodobnie 100 tys.

Nadal wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia. Gazeta "New York Times" postanowiła pokazać skalę zgonów w nietypowy sposób. Wykorzystano do tego pierwszą stronę niedzielnego wydania.

Koronawirus na świecie. "New York Times" daje do myślenia

Na okładce umieszczono wyłącznie nazwiska osób, które zmarły w wyniku zakażenia koronawirusem. Małym drukiem przedstawiono tysiące nazwisk. Nie udało się jednak wymienić wszystkich ofiar.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Lista zawiera około jeden procent ludzi, którzy zmarli od początku pandemii. Na okładce znajdziemy jednego Polaka. To Jerzy Główczewski, pilot Dywizjonu 303, który zmarł w połowie kwietnia.

Nowojorski dziennik w ten sposób chciał pokazać skalę pandemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Liczby nie działają na wyobraźnię tak, jak okładka pełna nazwisk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić