Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Skandal na Wyspach. Poseł partii rządzącej aresztowany pod zarzutem gwałtu

80

Brytyjski poseł i były minister z rządzącej Partii Konserwatywnej w sobotę rano został aresztowany pod zarzutem gwałtu. Personalia polityka jak i ofiary nie zostały ujawnione.

Skandal na Wyspach. Poseł partii rządzącej aresztowany pod zarzutem gwałtu
Poseł został zatrzymany pod zarzutem gwałtu. (Getty Images)

Doniesienie o gwałcie złożyła dwudziestokilkuletnia kobieta, która pracowała w parlamencie. Poseł z rządzącej Partii Konserwatywnej miał ją zgwałcić czterokrotnie pomiędzy lipcem 2019 roku a styczniem 2020.

Skandal w partii rządzącej Wielkiej Brytanii

Kobieta zeznała, że po każdej napaści musiała być hospitalizowana, wciąż także zmaga się z traumą. Jej bliski przyjaciel wyjawił, że była z posłem w toksycznym związku. Miał się nad nią znęcać psychicznie i wpływać na jej decyzje.

Londyńska policja potwierdziła, że rozpoczęła dochodzenie w tej sprawie. Jak informuje "The Sunday Times" każdym przypadkiem zajmą się oddzielnie.

Zobacz także: Spełniamy marzenie Powstańca. Odczytaliśmy wasze wpisy

Policja Metropolitalna wydała oświadczenie. Przyznano, że mężczyzna po pięćdziesiątce został aresztowany w sobotę 1 sierpnia pod zarzutem gwałtu. Został jednak zwolniony za kaucją i ma stawić się ponownie w połowie sierpnia. Głos zabrał także przedstawiciel Partii Konserwatywnej.

Traktujemy wszystkie zarzuty tego rodzaju niezwykle poważnie. Ponieważ ta sprawa jest teraz w rękach policji, dalsze komentowanie byłoby niestosowne - powiedział rzecznik Partii Konserwatywnej.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić