Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Wrocław. 5-latek sam na ulicy. Policja odkryła straszliwą prawdę o jego mamie

289
Podziel się

Do pozostawienia dziecka bez nadzoru doszło w województwie dolnośląskim. Dzielnicowi wrocławskiego Ołbina zauważyli małego chłopca, który chodził po ulicy bez opieki. Kiedy spytali go o opiekunów, okazało się, że 5-latek od kilku dni zajmuje się sobą sam.

Wrocław. 5-latek sam na ulicy. Policja odkryła straszliwą prawdę o jego mamie
(Getty Images, Pixabay)
bCPFvoNx

Jak informuje policja wrocławska, 5-latek był bardzo wystraszony i wyraźnie kogoś szukał. Dziecko poinformowało funkcjonariuszy, że od kilku dni nie wie, gdzie znajduje się jego mama. Z tego powodu chłopiec musiał samodzielnie przygotowywać sobie posiłki oraz się myć.

Dziecko bez opieki na ulicy. Gdzie była matka 5-latka?

Chłopiec nie był w stanie wskazać swojego adresu. Zaproponował jednak policjantom, że pokaże im, gdzie mieszka. Okazało się, że w lokalu panował duży bałagan. Sierż. szt. Krzysztof Marcjan z policji wrocławskiej ocenił, że nikt z domowników nie interesował się stworzeniem bezpiecznych warunków dla dziecka.

bCPFvoNz

5-latek wskazał, gdzie przygotowuje sobie posiłki. Funkcjonariusze odnaleźli na tych szafkach narkotyki oraz strzykawki. Zakazane substancje znajdowały się również w lodówce. Policjanci podjęli decyzję o wezwaniu pogotowia. Lekarze mieli ocenić, czy chłopczyk nie potrzebuje pomocy medycznej.

Zobacz też: Pięciolatek pędził autostradą

Funkcjonariusze ustalili, że 5-latek ma dwie siostry w wieku 15 i 10 lat. Każda z dziewcząt pozostawała pod opieką innej babci. Jedna ze starszych kobiet przyjechała do mieszkania, gdzie potwierdziła, że chłopiec miał pozostawać pod opieką mamy.

Matka chłopca zjawiła się w mieszkaniu kilka godzin później. W rozmowie z funkcjonariuszami twierdziła, że przez ostatnie dni zajmowała się dzieckiem, a pozostawiła je tylko na chwilę. Jak dowodziła, wyszła rano i straciła poczucie czasu. Kobieta została zatrzymana.

bCPFvoNF

Według ustaleń funkcjonariuszy matka 5-latka była poszukiwana przez sąd. W wyniku oględzin jej mieszkania policja zabezpieczyła aż ponad 100 porcji handlowych amfetaminy. Kobieta usłyszała zarzut narażenia syna na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz posiadanie substancji odurzających. Może otrzymać do 5 lat więzienia.

Chłopczyk znajduje się obecnie pod opieką pracowników placówki opiekuńczej. Sprawa została przekazana do Sądu Rodzinnego, który zadecyduje, czy matka chłopca powinna mieć nadal prawa rodzicielskie.

bCPFvoOa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(289)
Anna
2 tyg. temu
Matka poszukiwana przez sąd, a nikt z organów ścigania nie zajrzał do domu, gdzie już dawno znaleźliby pozostawione samo sobie dziecko. Pensję każdy bierze, ale pracę już wykonać nie ma mu.A gdzie opieka socjalna również?. Takie rzeczy tylko w Polsce, przy naszych zasiedziałych urzędnikach.
Matka
2 tyg. temu
Aż się chce płakać. Biedny chłopczyk. Ale jak na swój wiek, bardzo rezolutny. Życzę mu i jego rodzeństwu wszystkiego najlepszego. Będzie dobrze... Znajdą kochających opiekunów.
KPINA-2
2 tyg. temu
Biedne dzieci, bo takich matek i ojców jest sporo, co sie dzieje z ludzmi?!! nie do pomyslenia takie coś,no brak słów !!
bCPFvoOb
Mario
2 tyg. temu
500+ poszło na narkotyki.Gdzie pracownicy MOPS byli w tym czasie.
Mama
2 tyg. temu
Ciepło dom miłość dobre słowo kto zapewni temu dziecku przyszłość i gdzie Ono się ma wychować . biedny wystraszony chłopiec serce sie kroi.. Bądźmy wrażliwi na drugiego czlowieka bo w nim jest nadzieja. Oby lepszy los spotkał to dziecko bo na to zasługuje.
Najnowsze komentarze (289)
maciek
2 tyg. temu
było 500 na dragi
xxxx
2 tyg. temu
Ale 3 x 500 brała. Na amfę starczyło.
tata normalny
2 tyg. temu
jeszcze nie tak dawno nie było takich różnych Owsiaków i "óbta co chceta" i co dziwniejsze "dwóch tatusiów". Przyszły straszne czasy
Jurand
2 tyg. temu
Nikt nie wiedział, że matka Strzykawka nie opiekuje się dziećmi. dziwne.
500
2 tyg. temu
syndrom 500
!!!!
2 tyg. temu
Takie osoby powinno się przymusowo stylizować ,aby nigdy więcej nie rodziły dzieci których nie chcą wychowywać.
zofiapisowa
2 tyg. temu
NALEZY WPROWADZIC WIECEJ RELIGJI ZLIKWIDOWAC MATEMATYKE CALKIEM TYLKO NAUKA O JEZUSKU I WOJTYLE ZWANYM LOLKIEM A TAKICH PRZYPADKOW BEDZIE WIECEJ OCZYWISCIE DZIEKI BOGU.
Ela
2 tyg. temu
Teraz widać za co Mops bierze pieniadze, ale co się dziwicie tam dalej rządzi po
bCPFvoNT
Grommm
2 tyg. temu
Tak to jest jak natura dała tej kobiecie macicę a nie dała rozumu. Ale PIS dał jej za to 500+
Grommm
2 tyg. temu
Tak to jest jak natura dała tej kobiecie macicę a nie dała rozumu. Ale PIS dał jej za to 500+
Olo
2 tyg. temu
Dać jej jeszcze 1000+
Brak
2 tyg. temu
słów...
Ana
2 tyg. temu
A gdzie ojciec dziecka? Czy jedyną osobą, która ma obowiązek wobec dziecka jest matką? Jeszcze nie widziałam żeby nagłówek krzyczał "gdzie ojciec dziecka - straszne, szokujące!!"
Albi
2 tyg. temu
Rodzina najważniejsza...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić