Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Skandal w Gdańsku. Zostawiła roczne dziecko samo w samochodzie

75

Policja interweniowała w sprawie rocznej dziewczynki, którą została zostawiona sama w samochodzie. 50-letnia opiekunka dziecka zapewniała, że miała sytuację pod kontrolą. Policjanci jednak jej nie uwierzyli. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Skandal w Gdańsku. Zostawiła roczne dziecko samo w samochodzie
Dziewczynka siedziała sama w samochodzie. (Pixabay)

Do zdarzenia doszło w środę w jednej z galerii na Przymorzu. Do policjantów podszedł mężczyzna i powiedział, że w jednym z samochodów na podziemnym parkingu jest małe dziecko bez opieki.

Roczne dziecko samo w samochodzie

Mundurowi natychmiast zajęli się sprawą. Na właścicielkę auta, w którym znajdowało się dziecko czekali aż 20 min. Kiedy kobieta się zjawiła, nie kryła zdziwienia interwencją.

50-latka, która jest dla dziecka rodzina zastępczą, przekonywała, że dziecko było bezpieczne. Chciała także, aby interwencja policji skończyła się pouczeniem. Funkcjonariusze nie chcieli jednak na to przystać.

Kobieta otrzymała mandat karny w wysokości 500 zł. O sprawie zostanie także powiadomiony sąd rodzinny. Policjanci postanowili przy okazji zaapelować, aby nigdy nie zostawiać małych dzieci bez opieki.

Choć w tym przypadku nic się nie stało, rocznej dziewczynce, która siedząc w foteliku, oglądała włączone w telefonie bajki, to takie zachowanie opiekunki mogło doprowadzić do nieszczęścia — tłumaczy policja.
Zobacz także: Wrzucił dynię do wody. Zaskakujące, co się stało
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić