aktualizacja 

Skandal w Myślenicach. Radny PiS i wuefista do dzieci w szkole: "Wypnij siura"

823

Radny PiS w Myślenicach i wuefista zatrudniony w szkole podstawowej zwracał się do dzieci w skandaliczny sposób. "Możecie wypiąć siura, biegacie jak banda pedałów"- miał mówić do uczniów.

Skandal w Myślenicach. Radny PiS i wuefista do dzieci w szkole: "Wypnij siura"
Skandaliczne zachowanie radnego PiS i jednocześnie nauczyciela w-f w stosunku do uczniów. (Facebook, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych)

"Gazeta Wyborcza" w styczniu tego roku opisała skandaliczne zachowanie radnego PiS, który pracuje również jako wuefista w Myślenicach. Uczniowie poskarżyli się swoim nauczycielom na Wojciecha G.

"Możecie wypiąć biodra, wypiąć siura, a jak nie macie, to chłopcy mogą wam pokazać", "Gdzie się łajdaczyłyście w zeszły weekend?", "Macie być w moim zasięgu wzroku, bo jeszcze z dzieckiem wrócicie", "Każdy facet to pijak, dziwkarz i krętacz, i za to nas kochacie" - miał mówić wuefista do uczennic.

Nauczyciel wychowania fizycznego miał wielokrotnie obrażać uczniów. "Jesteście upośledzeni", "Nadajcie się do szkoły specjalnej, w każdym mieście jest taka szkoła", "Biegacie jak banda pedałów" - mieli słyszeć uczniowie podczas zajęć.

Dyrektor szkoły w listopadzie zawnioskował w Małopolskim Kuratorium Oświaty o wszczęcie wobec nauczyciela postępowania dyscyplinarnego. Jak podaje "GW" przedstawiciele kuratorium przyjechali do szkoły dopiero po 7 tygodniach. Postępowanie wyjaśniające zostało wszczęte, ale sprawa wciąż nie została zakończona.

Wuefista przebywa obecnie na urlopie zdrowotnym. Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza" Wojciech G. cały czas jest aktywnym radnym Prawa i Sprawiedliwości w Myślenicach.

Co w tej sprawie zrobiła kurator Nowak?

Kurator Nowak nie śpieszy się z dyscyplinarką dla nauczyciela w-f. W kuratorium za to tłumaczyć się musi jedna z nauczycielek, która złożyła skargę na Wojciecha G. do dyrektora szkoły. W środę 25 maja ma złożyć zeznania w tej sprawie.

Wezwanie dotyczy postępowania wyjaśniającego w związku z zarzutami popełnienia czynów uchybiających godności zawodu nauczyciela - napisało kuratorium w liście skierowanym do nauczycielki, która ujawniła obrzydliwe wpisy radnego z PiS.("GW")
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Czas na zaciskanie pasa? PiS przed trudnym egzaminem
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić