Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Skandal w Myślenicach. Radny PiS i wuefista do dzieci w szkole: "Wypnij siura"

504
Podziel się:

Radny PiS w Myślenicach i wuefista zatrudniony w szkole podstawowej zwracał się do dzieci w skandaliczny sposób. "Możecie wypiąć siura, biegacie jak banda pedałów"- miał mówić do uczniów.

Skandal w Myślenicach. Radny PiS i wuefista do dzieci w szkole: "Wypnij siura"
Skandaliczne zachowanie radnego PiS i jednocześnie nauczyciela w-f w stosunku do uczniów. (Facebook, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych)

"Gazeta Wyborcza" w styczniu tego roku opisała skandaliczne zachowanie radnego PiS, który pracuje również jako wuefista w Myślenicach. Uczniowie poskarżyli się swoim nauczycielom na Wojciecha G.

"Możecie wypiąć biodra, wypiąć siura, a jak nie macie, to chłopcy mogą wam pokazać", "Gdzie się łajdaczyłyście w zeszły weekend?", "Macie być w moim zasięgu wzroku, bo jeszcze z dzieckiem wrócicie", "Każdy facet to pijak, dziwkarz i krętacz, i za to nas kochacie" - miał mówić wuefista do uczennic.

Nauczyciel wychowania fizycznego miał wielokrotnie obrażać uczniów. "Jesteście upośledzeni", "Nadajcie się do szkoły specjalnej, w każdym mieście jest taka szkoła", "Biegacie jak banda pedałów" - mieli słyszeć uczniowie podczas zajęć.

Dyrektor szkoły w listopadzie zawnioskował w Małopolskim Kuratorium Oświaty o wszczęcie wobec nauczyciela postępowania dyscyplinarnego. Jak podaje "GW" przedstawiciele kuratorium przyjechali do szkoły dopiero po 7 tygodniach. Postępowanie wyjaśniające zostało wszczęte, ale sprawa wciąż nie została zakończona.

Wuefista przebywa obecnie na urlopie zdrowotnym. Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza" Wojciech G. cały czas jest aktywnym radnym Prawa i Sprawiedliwości w Myślenicach.

Co w tej sprawie zrobiła kurator Nowak?

Kurator Nowak nie śpieszy się z dyscyplinarką dla nauczyciela w-f. W kuratorium za to tłumaczyć się musi jedna z nauczycielek, która złożyła skargę na Wojciecha G. do dyrektora szkoły. W środę 25 maja ma złożyć zeznania w tej sprawie.

Wezwanie dotyczy postępowania wyjaśniającego w związku z zarzutami popełnienia czynów uchybiających godności zawodu nauczyciela - napisało kuratorium w liście skierowanym do nauczycielki, która ujawniła obrzydliwe wpisy radnego z PiS.("GW")
Zobacz także: Czas na zaciskanie pasa? PiS przed trudnym egzaminem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(504)
O lala
3 tyg. temu
Póki co obowiązuje domniemanie niewinności, a tu Gazeta wyborcza chce kogoś skazywać...
123
4 tyg. temu
Poziom kultury osobistej pisiorów jest skorelowany z bajzelm jaki się pojawia, zawsze i wszędzie, kiedy tylko za coś się zabierają. Żenada.
san
miesiąc temu
Najwyraźniej był zafascynowany kulturalnymi wypowiedziami lempart i jej POdobnych i na nich się wzorował
Wankar
miesiąc temu
Każdą uwagę można powiedzieć w kulturalny sposób. Chamstwo na pewno nie wzbudzi szacunku uczniów do takiego nauczyciela. Chcesz być szanowany ,szanuj innych. To odnosi się nie tylko do nauczycieli.
Basta
miesiąc temu
Jak znam dzisiejsze dzieci. Ich sprawnosc,chod i ubior chlopcow to sie nie dziwie ze puscily nerwy tej osobie.
Wagner
miesiąc temu
Bo z PiSu to go trzeba z błotem zrównać. Gdyby był z PO to by mu buty pucowali. Tak wygląda rzetelna gazetę wyborcza
Dziadek
miesiąc temu
Ot, i tak wygląda wasz dziennikarski obiektywizm. Indolencja budzi litość i zażenowanie. Nazywacie prześladowaniem zwracanie się do autorki donosu o blizsze wyjaśnienie okoliczności incydentu? Oczywiście, że jest on gorszący i takie perwejsyjne zachowanie powinno eliminować nauczyciela z zawodu. Ale najpierw trzeba przecież ustalić, czy zarzuty są zasadne, czy też może stanowią tylko pomówienie, co się wcale nierzadko zdarza. Sama wiadomość jest sprzed kilku miesięcy. Czy wobec trwających latami prób rozliczenia licznych afer "platformianych" można postawić tu zarzut opieszałości?
Ben
miesiąc temu
Jestem wuefista może na pieska to kondycja będzie
Lima
miesiąc temu
To nie jest prawda !!! To świetny nauczyciel uczniowie go lubią ...moje dzieci też zawsze o nim mówili pozytywnie.Wrobili go przez politykę i tyle.To super facet !!!!
XD
miesiąc temu
Dystans do siebie trzeba tez mieć XD
maja
miesiąc temu
W nagrodę przejdzie pracować w kuratorium
Wio
miesiąc temu
No i furmanką przez pole
Heniek
miesiąc temu
Nie zna polskiego to mówi po pisowsku
głemboko wież...
miesiąc temu
cały PIS w pigułce
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić