aktualizacja 

Skandal w przedszkolu. Dzieci jadły robaki

217

Zupę z wkładką dostały przedszkolaki w Limanowej. W ich talerzach, oprócz zdrowych warzyw i makaronu pływały... robaki. Zdaniem rodziców, obiad zaserwowano całej grupie, ale odpowiedzialna za żywienie w placówce dyrektorka Limanowskiego Domu Kultury, wspomina jedynie o "niezidentyfikowanym insekcie".

Skandal w przedszkolu. Dzieci jadły robaki
Posiłek w przedszkolu. W zupie pływały robaki (Licencjodawca, Bart�omiej Zborowski)

Czy naprawdę w zupie pływały robaki? Agnieszka Sułkowska, dyrektorka Przedszkola nr 1 w Limanowej, w rozmowie z portalem Sądeczanin.pl potwierdza. Podkreśla też, że sprawę od razu zgłosiła odpowiednim organom, a za stołówkę w przedszkolu nie odpowiada.

To prawda, przedszkolną stołówką zarządza podlegający miejskiemu samorządowi Limanowski Dom Kultury. Magdalena Szczygieł-Smaga, dyrektorka LDK w oświadczeniu wysłanym do lokalnych mediów tłumaczy, że placówka otrzymała zgłoszenie o podanej dziecku zupie, w której "znajdował się niezidentyfikowany owad". Podkreśla też, że w prowadzonej przez dom kultury kuchni, posiłki od 20 lat przygotowują te same osoby.

Oburzenia nie kryją rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 1 w Limanowej. W rozmowie z lokalnym portalem Limanowa.in, tak komentują zaistniałą sytuację:

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Domowy sposób na wszy
- Nie mamy żadnej informacji od LDK na temat tego, co się stało. Według mojej wiedzy nie był to jeden robak w jednym talerzu. Cała grupa dostała tę zupę, kilkoro dzieci zdążyło jej skosztować, zanim opiekunki się zorientowały i dopiero wówczas nie podano tego obiadu kolejnym dzieciom w innych grupach – komentuje jedna z matek.
A rodzic, który poinformował o sprawie lokalne media dodaje:
Opiekunki natychmiastowo zareagowały i zupa nie trafiła do kolejnych grup, ale przerażającym jest czym miasto (LDK) karmi nasze dzieci . - Odkąd miasto przejęło żywienie dzieci jakość posiłków bardzo spadła.

Rodzice dzieci uczęszczających do limanowskiego przedszkola, zapowiadają interwencję u władz samorządowych w tej sprawie.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić