Skandal w Wielkopolsce. Tak 59-latek chciał wieźć dzieci na wycieczkę

3

Bezpieczeństwo dzieci jest celem nadrzędnym, tymczasem kompletnie nieodpowiedzialny okazał się kierowca autobusu. 59-latek odpowie za czyny w sądzie.

Skandal w Wielkopolsce. Tak 59-latek chciał wieźć dzieci na wycieczkę
Skandal w Wielkopolsce. Po pijaku chciał zawieźć dzieci na wycieczkę (Facebook.com)

Niezależnie od wyboru przewoźnika, jednym z obowiązkowych elementów powinna być kontrola stanu technicznego autokaru przed każdą wycieczką. Dodatkowym wsparciem jest policja, która w każdej chwili może przyjąć prośbę rodziców i przeprowadzić kontrolę autokaru z dziećmi.

W środę policjanci z Trzcianki (woj. wielkopolskie) przeprowadzali kontrolę autokaru, którym uczniowie jednej ze szkół mieli udać się na wycieczkę. Jak się okazało, funkcjonariusze być może uratowali dzieci przed wielką tragedią.

W trakcie badania trzeźwości okazało się, że 59-letni mężczyzna jest po spożyciu alkoholu. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie.

59-latkowi zostało zabrane prawo jazdy. Dodatkowo okazało się, że autokar od sierpnia br. nie posiadał badań technicznych, dlatego policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu - relacjonowała asp. Karolina Górzna-Kustra.

Jaka kara spotka kierowcę?

Kierowca na pewno usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Co mu grozi? Według przepisów, może spodziewać się kary do dwóch lat pozbawienia wolności, zakazu prowadzenia pojazdów oraz grzywny.

Zobacz także: Gorzkie słowa Nowackiej pod adresem Macierewicza
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić