Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Skandal w szkole w Bytowie. Uczniowie nagrali nauczycielkę. Jest wideo

800
Podziel się

Wydawało się, że czasy przemocy w szkole już przeminęły. Do skandalu doszło jednak w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie. Nauczycielka uderzyła na lekcji ucznia.

Skandal w szkole w Bytowie. Uczniowie nagrali nauczycielkę. Jest wideo
Szkoła Podstawowa nr 3 Oleśnica (Google Maps)
bETZboUR

Aferę nagłośnił miejscowy portal ibytow.pl. To właśnie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w tym mieście doszło do nadużycia kompetencji ze strony nauczycielki.

We wtorek wyciekło do internetu nagranie z lekcji, na którym nauczycielka ręką bije ucznia po głowie. Według informacji dziennikarzy, do incydentu doszło w klasie III technikum drzewnego. Co więcej, taka sytuacja wydarzyła się nie pierwszy raz, ale tym razem została nagrana przez innego ucznia.

bETZboUT

Natychmiastowa reakcja Kuratorium Oświaty

Na publikację portalu z Bytowa szybko zareagowało Kuratorium Oświaty w Gdańsku. W trybie pilnym poproszono dyrektora szkoły w Bytowie o wyjaśnienia w związku z bulwersującą sprawą.

Dyrektor, jako przełożony zatrudnionych w szkole pracowników, ma obowiązek wyjaśnić, czy nie doszło do uchybienia godności zawodu nauczyciela lub obowiązkom, o których mowa w art. 6 ustawy Karta Nauczyciela - informuje Beata Wolak z gdańskiego Kuratorium Oświaty.
bETZboUZ

Stosowanie przemocy fizycznej wobec ucznia jest karalne, jednak mimo to nie wszyscy nauczyciele ponoszą konsekwencje takich czynów. Zobaczymy jaki będzie finał sprawy z Bytowa.

Zobacz także: Wielu rannych w wyniku eksplozji w bloku. Nagranie z akcji ratunkowej w Szwecji
bETZboVu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(800)
1paolo
2 miesiące temu
Czy ona go pobiła? To jest podstawowe pytanie. Dostał otwartą dłonią w łeb i tyle. Kiedy ja byłem w podstawówce kary cielesne były normą i nikt sie nie oburzał. sam kiedyś tak wnerwiłem nauczycielkę,że dostałem od niej w twarz z liścia w pokoju nauczycielskim w obecności innych nauczycieli. kiedy poskarżyłem się mamie, ta powiedziała że widocznie mi się należało. Wtedy w szkole był dystans i szacun dla belfra. Dzisiaj nauczycielowi nie wolno nawet źle się spojrzeć na ucznia. DRAMAT
R. R
2 miesiące temu
Jakby co nie popieram agresji i poniżania!
R. R
2 miesiące temu
Gdy ja chodziłem do szkoły takie zachowania nauczycieli były normą i nikt z tego powodu nie robił afery! Na moich zajęciach uczniowie kopnięci z katedry wypadali z klasy przez zamknięte drzwi ewentualnie rzuceni o tablicę spadali wraz z nią! Nikt z nas w domu nie przyznał się nawet bo by mu rodzice jeszcze poprawili. Jakoś do tej pory żyjemy i mimo wszystko miło wspominamy szkołę! Dzisiejsi uczniowie mają same prawa, a nauczyciele same obowiązki za tyle lat nauki i groszowe uposażenia!
bETZboVv
przewidująca
2 miesiące temu
Nic kobiecie nie zrobią bo to emerytka a nauczycieli zawodu brak.Najlepiej wyszła na tym klasa pójdą na leżankę do psychologa. Ja bym takiemu kolesiowi z klasy podziękowała za wrzucanie do sieci byle czego. Klada powinna być mu wdzieczna
TMT
2 miesiące temu
Opuszczam to forum, coraz więcej świrów dochodzi do głosu, zaczyna robić się nieciekawie.
Kaszubka
2 miesiące temu
A przemoc slowna wobec nauczyciela uchodzi plazem. Nauczyciela mozna lzyc, kpic z niego, przeszkadzac w pracy, ponizac. Nauczyciel ma udawac ze nic sie nie stalo i zachowac sie jak robot. To chyba zart. Gdyby rodzice czesciej uzywali pasa, mniej byloby takich sytuacji. Celowo sprowokowali nauczycielke, zeby ja nagrac. Zreszta technikum drzewne - to mowi samo za siebie. Ktory rodzic nie mialby ochoty, chociaz raz, zabic wlasne dziecko w okresie dojrzewania, niech pierwszy rzuci kamieniem.
Sasinator
2 miesiące temu
Ona nawet nagany nie dostanie. On będzie się bać , że się zemści i jego udupi na drugi rok.
xyz
2 miesiące temu
Dobrze, że go nie pogłaskała. Poszłaby do więzienia za molestowanie. Wywalą ją z pracy i znajdzie sobie lepiej płatną, obsługa komputera to atut w CV.
yyy
2 miesiące temu
Dzieciom po nauce zdalnej nie chce sie nic. Najlepiej wróciłby na zdalne aby leżeć w łożku ze smartfonem czy laptopem do 15.
dsds
2 miesiące temu
Pewnie została sprowokowana po to aby ją nagrać. Zwykła ustawka
1972
2 miesiące temu
Będąc ojcem jeszcze bym poprawił aniołkowi po powrocie do domu.na następny dzien z kwiatami przeprosiny.Dalej wychowujcie tych egositów,na starość skonczycie na śmietniku jak niepotrzebny mebel.
Jolanta
2 miesiące temu
Kiedy będą wyciągane konsekwencje wobec uczniów zachowujących się skandalicznie w stosunku do nauczycieli.Jakie kary poniosą rodzice oczerniający,szkalujący nauczycieli, szczególnie Tych,którzy chcą nauczyć i wymagają rzetelnej nauki od uczniów. Wysyłających skargi do dyrektorów,kuratorium i namawiają własne dzieci i inne do kłamania,bo nauczyciel im nieodpowiada.Przekazuje rzetelnie,profesjonalnie wiedzę i chce,żeby każdy uczeń w miarę swoich możliwości ja opanował.
wzór cnót nie...
2 miesiące temu
Rodzice boją się swoich dzieci, nie panują nad ich zachowaniem, popierają złe zachowania wobec nauczycieli -sami ich nie szanują i niejednokrotnie to pokazują-nawet przy dzieciach, a potem wymagają od nauczycieli cudów !!!!!!
bETZboVn
Dziadek.
2 miesiące temu
Za moich czasów to była normalka i jeszcze łapy piórnikiem. A w domu ojciec sprawdzał ręce jak czerwone to na kolano i pasy na gołą upę. jakoś wszyscy pokończyli technika powyjeżdżali w świat i wszędzie dawali sobie radę. A dziś to tylko zmywak i kebab u bladego.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić