Skandal w szkole w Bytowie. Uczniowie nagrali nauczycielkę. Jest wideo

1710

Wydawało się, że czasy przemocy w szkole już przeminęły. Do skandalu doszło jednak w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie. Nauczycielka uderzyła na lekcji ucznia.

Skandal w szkole w Bytowie. Uczniowie nagrali nauczycielkę. Jest wideo
Szkoła Podstawowa nr 3 Oleśnica (Google Maps)

Aferę nagłośnił miejscowy portal ibytow.pl. To właśnie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w tym mieście doszło do nadużycia kompetencji ze strony nauczycielki.

We wtorek wyciekło do internetu nagranie z lekcji, na którym nauczycielka ręką bije ucznia po głowie. Według informacji dziennikarzy, do incydentu doszło w klasie III technikum drzewnego. Co więcej, taka sytuacja wydarzyła się nie pierwszy raz, ale tym razem została nagrana przez innego ucznia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Natychmiastowa reakcja Kuratorium Oświaty

Na publikację portalu z Bytowa szybko zareagowało Kuratorium Oświaty w Gdańsku. W trybie pilnym poproszono dyrektora szkoły w Bytowie o wyjaśnienia w związku z bulwersującą sprawą.

Dyrektor, jako przełożony zatrudnionych w szkole pracowników, ma obowiązek wyjaśnić, czy nie doszło do uchybienia godności zawodu nauczyciela lub obowiązkom, o których mowa w art. 6 ustawy Karta Nauczyciela - informuje Beata Wolak z gdańskiego Kuratorium Oświaty.

Stosowanie przemocy fizycznej wobec ucznia jest karalne, jednak mimo to nie wszyscy nauczyciele ponoszą konsekwencje takich czynów. Zobaczymy jaki będzie finał sprawy z Bytowa.

Zobacz także: Wielu rannych w wyniku eksplozji w bloku. Nagranie z akcji ratunkowej w Szwecji
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić