Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Skandal w szkole w Bytowie. Uczniowie nagrali nauczycielkę. Jest wideo

802
Podziel się:

Wydawało się, że czasy przemocy w szkole już przeminęły. Do skandalu doszło jednak w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie. Nauczycielka uderzyła na lekcji ucznia.

Skandal w szkole w Bytowie. Uczniowie nagrali nauczycielkę. Jest wideo
Szkoła Podstawowa nr 3 Oleśnica (Google Maps)

Aferę nagłośnił miejscowy portal ibytow.pl. To właśnie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w tym mieście doszło do nadużycia kompetencji ze strony nauczycielki.

We wtorek wyciekło do internetu nagranie z lekcji, na którym nauczycielka ręką bije ucznia po głowie. Według informacji dziennikarzy, do incydentu doszło w klasie III technikum drzewnego. Co więcej, taka sytuacja wydarzyła się nie pierwszy raz, ale tym razem została nagrana przez innego ucznia.

Natychmiastowa reakcja Kuratorium Oświaty

Na publikację portalu z Bytowa szybko zareagowało Kuratorium Oświaty w Gdańsku. W trybie pilnym poproszono dyrektora szkoły w Bytowie o wyjaśnienia w związku z bulwersującą sprawą.

Dyrektor, jako przełożony zatrudnionych w szkole pracowników, ma obowiązek wyjaśnić, czy nie doszło do uchybienia godności zawodu nauczyciela lub obowiązkom, o których mowa w art. 6 ustawy Karta Nauczyciela - informuje Beata Wolak z gdańskiego Kuratorium Oświaty.

Stosowanie przemocy fizycznej wobec ucznia jest karalne, jednak mimo to nie wszyscy nauczyciele ponoszą konsekwencje takich czynów. Zobaczymy jaki będzie finał sprawy z Bytowa.

Zobacz także: Wielu rannych w wyniku eksplozji w bloku. Nagranie z akcji ratunkowej w Szwecji
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(802)
Kurator
4 miesiące temu
Dobrze , że ten uczeń był Polakiem , bo jeśli byłby Ukraińcem , ta pani by z kryminału nie wyszła .Oprócz rasizmu i nazizmu, byłaby oskarżona jeszcze o popieranie Putina .Nauczyciel jest z góry na pozycji straconej.Rodzice widzący w swych dzieciach anioły , są w stanie nauczyciela zaszczuć .Czas z tym coś zrobić
Starszy Persp...
4 miesiące temu
Ojtam, ojtam, wyszła kobiecina z nerw i tyle.
Obserwator
6 miesięcy temu
Czas by prezes PiS przestał mówić nie prawdę odnośnie Smoleńska. To była Katastrofa lotnicza i kłamstwem jest stwierdzenie, że, odgłosy nie zdążyły się nagrać,, bo to jest nie prawdą. Bo jak się nie nagrały jakieś dźwięki to oznacza, że takich nie było.
1paolo
12 miesięcy temu
Czy ona go pobiła? To jest podstawowe pytanie. Dostał otwartą dłonią w łeb i tyle. Kiedy ja byłem w podstawówce kary cielesne były normą i nikt sie nie oburzał. sam kiedyś tak wnerwiłem nauczycielkę,że dostałem od niej w twarz z liścia w pokoju nauczycielskim w obecności innych nauczycieli. kiedy poskarżyłem się mamie, ta powiedziała że widocznie mi się należało. Wtedy w szkole był dystans i szacun dla belfra. Dzisiaj nauczycielowi nie wolno nawet źle się spojrzeć na ucznia. DRAMAT
R. R
12 miesięcy temu
Jakby co nie popieram agresji i poniżania!
R. R
12 miesięcy temu
Gdy ja chodziłem do szkoły takie zachowania nauczycieli były normą i nikt z tego powodu nie robił afery! Na moich zajęciach uczniowie kopnięci z katedry wypadali z klasy przez zamknięte drzwi ewentualnie rzuceni o tablicę spadali wraz z nią! Nikt z nas w domu nie przyznał się nawet bo by mu rodzice jeszcze poprawili. Jakoś do tej pory żyjemy i mimo wszystko miło wspominamy szkołę! Dzisiejsi uczniowie mają same prawa, a nauczyciele same obowiązki za tyle lat nauki i groszowe uposażenia!
przewidująca
12 miesięcy temu
Nic kobiecie nie zrobią bo to emerytka a nauczycieli zawodu brak.Najlepiej wyszła na tym klasa pójdą na leżankę do psychologa. Ja bym takiemu kolesiowi z klasy podziękowała za wrzucanie do sieci byle czego. Klada powinna być mu wdzieczna
TMT
12 miesięcy temu
Opuszczam to forum, coraz więcej świrów dochodzi do głosu, zaczyna robić się nieciekawie.
Kaszubka
12 miesięcy temu
A przemoc slowna wobec nauczyciela uchodzi plazem. Nauczyciela mozna lzyc, kpic z niego, przeszkadzac w pracy, ponizac. Nauczyciel ma udawac ze nic sie nie stalo i zachowac sie jak robot. To chyba zart. Gdyby rodzice czesciej uzywali pasa, mniej byloby takich sytuacji. Celowo sprowokowali nauczycielke, zeby ja nagrac. Zreszta technikum drzewne - to mowi samo za siebie. Ktory rodzic nie mialby ochoty, chociaz raz, zabic wlasne dziecko w okresie dojrzewania, niech pierwszy rzuci kamieniem.
Sasinator
12 miesięcy temu
Ona nawet nagany nie dostanie. On będzie się bać , że się zemści i jego udupi na drugi rok.
xyz
12 miesięcy temu
Dobrze, że go nie pogłaskała. Poszłaby do więzienia za molestowanie. Wywalą ją z pracy i znajdzie sobie lepiej płatną, obsługa komputera to atut w CV.
yyy
12 miesięcy temu
Dzieciom po nauce zdalnej nie chce sie nic. Najlepiej wróciłby na zdalne aby leżeć w łożku ze smartfonem czy laptopem do 15.
dsds
12 miesięcy temu
Pewnie została sprowokowana po to aby ją nagrać. Zwykła ustawka
1972
12 miesięcy temu
Będąc ojcem jeszcze bym poprawił aniołkowi po powrocie do domu.na następny dzien z kwiatami przeprosiny.Dalej wychowujcie tych egositów,na starość skonczycie na śmietniku jak niepotrzebny mebel.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić