Skazaniec obezwładnił zamachowca. Teraz odwdzięczyła mu się królowa Elżbieta II

69

Niesamowite doniesienia z Wielkiej Brytanii. Skazaniec, który obezwładnił zamachowca z Tower Bridge w 2017 roku, zostanie nagrodzony. Królowa Elżbieta II ułaskawiła go i dzięki temu bohater wyjdzie szybciej z więzienia.

Skazaniec obezwładnił zamachowca. Teraz odwdzięczyła mu się królowa Elżbieta II
Zamach w Londynie (YouTube, ABC News)

W 2019 roku w Londynie doszło do zdarzenia, które wiele osób zapamiętało na długo. Zamachowiec uzbrojony w noże zaatakował przypadkowe osoby. Niestety dwie z nich ranił śmiertelnie. Dwóch mężczyzn ryzykując swoje życie, zatrzymało i obezwładniło Usmana Khana, który zginął później zastrzelony przez policjantów.

Do zamachu doszło w trakcie spotkania Uniwersytetu Cambridge. Dotyczyło rehabilitacji więźniów. Właśnie tam rozpoczął atak zamachowiec, który był uczestnikiem programu. Jedna z osób, które zginęły to młody prowadzący. Dwóch bohaterów, którzy zakończyli masakrę to Polak mieszkający na Wyspach oraz biorący udział w spotkaniu Steven Gallant, więzień skazany za zabójstwo w 2015 roku.

Odwaga i męstwo Stevena Gallanta zostały wynagrodzone. Mężczyzna opuści zakład karny 10 miesięcy szybciej. Królowa Elżbieta II zastosowała wobec niego Królewskie Przywileje Miłosierdzia. Specjaliści przyznali, że zatrzymując zamachowca Gallant uratował wiele osób.

Zobacz także: Zobacz też: Królowa poza pałacem. Pierwsze takie wyjście Elżbiety II
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić