Skazaniec obezwładnił zamachowca. Teraz odwdzięczyła mu się królowa Elżbieta II
Niesamowite doniesienia z Wielkiej Brytanii. Skazaniec, który obezwładnił zamachowca z Tower Bridge w 2017 roku, zostanie nagrodzony. Królowa Elżbieta II ułaskawiła go i dzięki temu bohater wyjdzie szybciej z więzienia.
W 2019 roku w Londynie doszło do zdarzenia, które wiele osób zapamiętało na długo. Zamachowiec uzbrojony w noże zaatakował przypadkowe osoby. Niestety dwie z nich ranił śmiertelnie. Dwóch mężczyzn ryzykując swoje życie, zatrzymało i obezwładniło Usmana Khana, który zginął później zastrzelony przez policjantów.
Do zamachu doszło w trakcie spotkania Uniwersytetu Cambridge. Dotyczyło rehabilitacji więźniów. Właśnie tam rozpoczął atak zamachowiec, który był uczestnikiem programu. Jedna z osób, które zginęły to młody prowadzący. Dwóch bohaterów, którzy zakończyli masakrę to Polak mieszkający na Wyspach oraz biorący udział w spotkaniu Steven Gallant, więzień skazany za zabójstwo w 2015 roku.
Odwaga i męstwo Stevena Gallanta zostały wynagrodzone. Mężczyzna opuści zakład karny 10 miesięcy szybciej. Królowa Elżbieta II zastosowała wobec niego Królewskie Przywileje Miłosierdzia. Specjaliści przyznali, że zatrzymując zamachowca Gallant uratował wiele osób.