aktualizacja 

Skradziona tesla odzyskana w Medyce. Jest warta ponad 100 tysięcy złotych

0

Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia w Korczowej odzyskali elektryczny samochód poszukiwany od roku przez polskie służby. Od początku roku strażnicy odzyskali ponad 60 skradzionych pojazdów.

Skradziona tesla odzyskana w Medyce. Jest warta ponad 100 tysięcy złotych
Skradziona tesla odzyskana w Medyce. Jest warta ponad 100 tysięcy złotych (Straż Graniczna)

Podczas kontroli pojazdów wyjeżdżających z Polski do Ukrainy, w Korczowej (woj. podkarpackie) 10 czerwca do odprawy zgłosiła się 39-letnia obywatelka Ukrainy podróżująca Teslą.

Mundurowi szczegółowo sprawdzili legalność pochodzenia elektrycznego samochodu o szacunkowej wartości 115 tys. złotych.

W wyniku podjętych działań ustalili, że jest on w zainteresowaniu polskich służb. Jak się okazało, kradzież auta zgłoszono w 2023 roku - podkreśla Straż Graniczna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wtargnęli nocą do sklepu. Maski z horroru miały zmylić kamery

Od początku 2024 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia samodzielnie oraz przy współpracy z innymi służbami odzyskali ponad 60 skradzionych pojazdów różnego typu. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi przeszło 10 mln złotych.

16 lat granicy w Korczowej

Jak czytamy na stronie zopgkor.pl, polsko-ukraińskie drogowe przejście graniczne Korczowa-Krakowiec utworzono 3 stycznia 1998 r. Jest największym przejściem granicznym z Ukrainą i jedynym na Podkarpaciu, gdzie przeprowadza się kontrolę fitosanitarną i weterynaryjną.

Przejście graniczne Korczowa-Krakowiec z odprawami o pełnym zakresie ruchu osobowo-towarowego czynne jest całodobowo.

Przejście w Kroczowej składa się z pięciu pasów odpraw tak na wjeździe, jak i wyjeździe (po dwa dla samochodów osobowych i busów, po dwa dla samochodów ciężarowych i po jednym dla autokarów); budynku głównego; budynku odpraw autokarów; dwóch budynków spedycyjnych na wjeździe i wyjeździe; budynku magazynowego.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić