Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Sławomir Mentzen i jego brat to "nowi Kaczyńscy"? Jasna deklaracja

22

Sławomir Mentzen robi karierę w polityce i biznesie. Lider Konfederacji jest posłem, a przy okazji buduje duży majątek. W jego cieniu stoi młodszy brat Tomasz, który kandydował w ostatnich eurowyborach w Toruniu. Czy bracia Mentzenowie aspirują do miana przejęcia schedy po rodzeństwu Jarosławie i Lechu Kaczyńskich?

Sławomir Mentzen i jego brat to "nowi Kaczyńscy"? Jasna deklaracja
Tomasz Mentzen mówi, że nie ma ambicji, aby konkurować z bratem (Agencja Wyborcza.pl, Grzegorz Celejewski, Maciej Wasilewski)

Tomasz Mentzen udzielił wywiadu "Gazecie Pomorskiej" po zakończonych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Brat posła Konfederacji Sławomira Mentzena uzyskał 27 tysięcy głosów.

Co ciekawe, jeden z liderów toruńskich struktur Konfederacji nie oburza się na sugestie dziennikarza, że "ludzie nie głosowali na Tomasza Mentzena", a przy jego nazwisku "postawili jedynie krzyżyk".

Wiadomo, że obecnie świecę jedynie blaskiem odbitym. Swojego jeszcze nie wypracowałem. Ale może się uda jakoś uaktywnić w najbliższym czasie i przy następnych wyborach - o ile będę startował - uda się część głosów uzyskać samodzielnie - mówi polityk z Torunia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kontrowersyjne stanowisko Konfederacji. Polityk PO komentuje sondaż

Zapytany o "aspirowanie do miana bliźniaka" Mentzen uważa, że "analogia do braci Kaczyńskich jest błędna, ale ją rozumie". Uważa, że to "Sławomir będzie odgrywał rolę dominującą" w polityce, a on sam "nie ma ambicji, aby konkurować z nim na polu politycznym".

Tomasz Mentzen uważa, że jego brat nie jest "sztywny"

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" poruszył też temat osobowości Sławomira Mentzena. Zasugerował, że lider Konfederacji "w życiu jest dokładnie taki sam jak w polityce", czyli "zasadniczy, trochę sztywny, okazujący intelektualną przewagę, nieprzesadnie empatyczny".

Tomasz Mentzen zaprotestował jednak przeciwko określeniu "sztywny". Uważa, że polityk "jest szczery i naturalny". Dowodem tego ma być "rozmowa z wyborcami po paru piwach".

Zdecydowanie nie przesadzałbym z tą sztywnością. Czwarty raz zaczyna trasę "Piwo z Mentzenem", podczas której zawsze rozmawia z wyborcami po paru piwach. Który polityk by się na to odważył? To pokazuje jego szczerość i naturalność. On się po prostu nie ma czego wstydzić i bać, bo niezależnie od sytuacji pozostaje sobą - tłumaczy Tomasz Mentzen.

Dodajmy, że Sławomir Mentzen będzie najpewniej kandydował w prawyborach prezydenckich na kandydata Konfederacji w przyszłorocznych wyborach na prezydenta RP. Jego rywalem ma być drugi z liderów partii, Krzysztof Bosak.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić