Słoń zabił kobietę. Przyszedł na jej pogrzeb i zdeptał ciało

2

Niewiarygodna wręcz sytuacja miała miejsce we wschodnich Indiach. 70-letnia mieszkanka wioski Raipal została śmiertelnie zaatakowana przez słonia. Trzy dni później ten sam osobnik pojawił się na pogrzebie kobiety i zdeptał jej zwłoki.

Słoń zabił kobietę. Przyszedł na jej pogrzeb i zdeptał ciało
Słoń zaatakował 70-letnią kobietę w Indiach (Getty Images, Chris Sattlberger)

Do tragicznego zdarzenia doszło w miniony czwartek w wiosce Raipal w indyjskim stanie Odisha. 70-letnia Maya Murmu sięgała po wodę do studni, gdy nagle została zaatakowana przez słonia, który zbłądził z rezerwatu dzikiej przyrody Dalma, oddalonego o blisko 200 km. Kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Niestety jej życia nie udało się uratować.

Słoń przyszedł na pogrzeb swojej ofiary

Trzy dni później rodzina zmarłej zorganizowała jej pogrzeb. Nie była to spokojna ceremonia. Kiedy bliscy zebrali się wokół ciała Murmu, by po raz ostatni ją pożegnać, na miejscu pojawił się dokładnie ten sam słoń.

Zwierzę nie miało pokojowych zamiarów. Słoń podszedł do stosu pogrzebowego i ściągnął z niego zwłoki 70-latki. Następnie z niewiadomych przyczyn zdeptał ciało kobiety. Wyglądało to tak, jakby słoń po prostu się na nią uwziął.

Przestraszeni bliscy Murmu musieli opuścić miejsce pochówku i poczekać, aż agresywne zwierzę się oddali. Pogrzeb mógł zostać wznowiony dopiero po kilku godzinach. Nie wiadomo, czy w zdarzeniu ktoś ucierpiał.

W Indiach często mają miejsce niebezpieczne starcia słoni z ludźmi. Wynika to m.in. z ingerencji mieszkańców w siedliska tych zwierząt. Dla przykładu w ubiegłym miesiącu 40-letnia mieszkanka stanu Tamil Nadu została zdeptana przez słonia przed własnym domem.

Zobacz także: Słoń kontra krokodyl. Dramatyczne nagranie z safari
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić