o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Słowa Jarosława Kaczyńskiego o "szaleństwie". Taki list wysłał prezes PiS

44
Podziel się

Prezes PiS Jarosław Kaczyński napisał list do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej". Podziękował i pogratulował w nim postawy podczas strajków, które mają miejsce w Polsce. Ponownie padły mocne określenia.

Słowa Jarosława Kaczyńskiego o "szaleństwie". Taki list wysłał prezes PiS
Kaczyński podziękował za postawę podczas strajków. (Getty Images)
bDnkgGGd

Jarosław Kaczyński wyraził swoją wdzięczność w liście do uczestników Zjazdu Klubów "GP". Podziękował w nim za postawę w trakcie protestów, które rozpoczęły się po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej w sprawie aborcji.

Wyrażam wdzięczność, że daliście odpór wulgarnemu, barbarzyńskiemu nihilizmowi, który profanował miejsca kultu i symbole religijne, atakował kapłanów, a także niszczył narodowe świętości" napisał Kaczyński w liście do uczestników Zjazdu Klubów "GP".
bDnkgGGf

Jarosław Kaczyński o "nihilistycznym szaleństwie"

Wicepremier odniósł się do swojego przemówienia, w którym apelował w nim o obronę wartości chrześcijańskich i kościołów. Kaczyński po raz kolejny nazwał postawę protestujących nihilistyczna. Reakcję adresatów listu nazwał piękną.

Zobacz także: Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego
Po raz kolejny nie zawiedliście Państwo, dając odpór niebywale wulgarnemu, barbarzyńskiemu nihilizmowi, który na skalę dotąd w naszych dziejach niespotykaną profanował miejsca kultu i symbole religijne, atakował kapłanów, a także niszczył narodowe świętości - dziękował prezes PiS.
bDnkgGGl

Wiele osób zarzuca Kaczyńskiemu, że to jego słowa doprowadziły do brutalnych incydentów podczas Marszu Niepodległości. W trakcie pochodu doszło do starć z policją, bójek, odpalono race, rzucano kostką brukową, a także podpalono mieszkanie w okolicach mostu Poniatowskiego.

bDnkgGGG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(44)
Klata
2 tyg. temu
Nieszczesny to kraj, w ktorym wódz narodu podburza narod przeciw sobie i wzywa bojówki nazistowskie do rozprawienia się z przeciwnikiem. Oby jak najszybciej nastąpił koniec tej wladzy, bo może dojść do najgorszego.
realista
2 tyg. temu
Sam doprowadził naród do tego szaleństwa i nie rozumiem teraz jego zdziwienia, on jest za stary aby coś kumać i powinien natychmiast odejść
lili
2 tyg. temu
TA OSOBA DRAZNI LUDZI
bDnkgGGH
joda
2 tyg. temu
Odleciał. Myślę, że to już długo nie potrwa.
qwa231
2 tyg. temu
Do gościa44 mam swoją firmę od 30 lat i do czasów przejęcia władzy przez pis nie miałem nigdy tylu obowiązków i pracy z durną biurokracją i wymyslanymi idiotycznymi przepisami,a teraz zobaczcie co sie dzieje 5kaczynskiego czyli kolejny projekt niszczenia gospodarki prowokowanie ludzi do protestów,czyli narażanie na zakażenia a potem zamykanie firm o łapownictwie politycznym 500+,emerytura+nie wspominając.Firmy państwowe to miejsca zarabiania pieniedzy dla pisiorów!
Najnowsze komentarze (44)
człowieczek
1 tyg. temu
Ludzie protestują wolno!ty wielki katoliku obwiniasz strajkujących że przez nich wiele ludzi zostanie zarażonych, a ty obłudniku zapomniałeś że jesteś winny śmierci brata jego żony i wielu ludzi nie masz wyrzutów sumienia ale czy ty masz sumienie?
rówieśnik
1 tyg. temu
w tym wieku panie kaczyński powinieneś pan być zgodnie ze swoją ustawą na emeryturze bo wiek 65 lat pan już dawno przekroczył ,to trzeba zając się wnukami Pani Marty
Jerzy
1 tyg. temu
Masakra,sam doprowadził do takiej sytuacji i oficjalnie promuje żeby Polska była państwem wyznaniowym,podburza i pie---przy farmazony.Wiara powinna być kwestią Wiary nie polityki,nikt nikomu nie zabrania chodzić do kościoła wierzyć,ale niech jaśnie kaczyński zauważy że rządy kleru się skończyły i nie wrócą czasy gdzie w Ciemnogrodach w każdej rodzinie było po dziesięcioro dzieci,a watykan zacierał łapy i liczył kasę,Z całym szacunkiem do kościoła,ale od Polityki Precz i układy pisu z watykanem większości nie interesują,więc nie ta epoka do prania mózgów i urobienia społeczeństwa na straconą pozycję społeczną zniewolonych.
gość
1 tyg. temu
Nie wiem jak Kaczyński może spać spokojnie wiedząc ,że dzieki niemu wielu ludzi zachoruje ,a może nawet umrze. Ae ,żeby to zrozumieć trzeba być człowiekiem myślącym ,a nie pazerą na władzę.
wyborcaPiSu
1 tyg. temu
Wielki człowiek z tego prezesa. Z takimi ludźmi u szczytu władzy już niedługo wyprowadzimy Polskę z EU a za to wprowadzimy dziesięcinę, prawo pierwszej nocy dla plebana, z członków PiSu uczynimy neoszlachtę a resztę obywateli polski zagoni się do czworaków bez prądu, kanalizacji, aborcji, internetu i prawa głosu. Ech - rozmarzyłem się, aż łezka w oku się zakręciła. Prawdziwie wielki człowiek z tego naszego prezesa, co za szczęście ma Polska.
Wiktor
1 tyg. temu
Prezesie, "zawiedliście Państwo" to niegrzeczna forma języka polskiego. Mandat się należy zgodnie z ustawą o języku polskim. Nie jest Pan patriotą, skoro kaleczy Pan język polski.
IYeaBye
2 tyg. temu
Naród przedmiotem patriotyzmu!
jkl
2 tyg. temu
Najgorzej jak szaleniec wypowiada sie o szaleństwie. Kompromituje się już do końca, tak trzymać, predzej skończy sie to szaleństwo!
bDnkgGGz
Ha, ha!
2 tyg. temu
Kuku mówi o szaleństwie...
Mtw
2 tyg. temu
Kiedyś był taki cesarz, który podpalił Rzym. Temu naszemu już dużo nie brakuje.
2 sort
2 tyg. temu
I kto tu jest szalony?
Goldengecko
2 tyg. temu
Dziwne że jak kobiety walczyły o swoje prawa nabyte to się mówi o ataku na Kościół jakoś strajkujące kobiety żadnego kościoła nie spaliły
socjotechnik
2 tyg. temu
biedni,ślepi polacy dają się napuszczać jeden na drugiego.....a władza patrzy z zadowoleniem jak się elektorat zagryza.Patrzy się zadowolona ,bo elektorat nie atakuje władzy ! i o to chodzi!pis sie cieszy!
Zdenerwowana
2 tyg. temu
Podziękował to najwyższy czas się pożegnać i w koncu zniknąć
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić