HNM| 
aktualizacja 

Niewielu ją zna. Historia, której bohaterem jest Jarosław Kaczyński

1100

Cioteczny brat prezesa PiS opowiedział historię, którą znało niewielu. Mało kto miał także świadomość istnienia tej strony osobowości Jarosława Kaczyńskiego.

Niewielu ją zna. Historia, której bohaterem jest Jarosław Kaczyński
Zdj. ilustracyjne. (Getty Images, Artur Widak)

Jarosław Kaczyński jest właścicielem dwóch kotów - kocicy Fiony i kota Czarusia. To właśnie koty prezesa to jedne z najbardziej znanych zwierząt w Polsce.

Jak się okazuje - Jarosław Kaczyński miłość do zwierząt przejawiał od bardzo młodego wieku. Ciekawą anegdotę z życia prezesa PiS opowiedział jego brat cioteczny Jan Maria Tomaszewski w programie "Polityczny spacer".

Przebywając na wsi Jarosław Kaczyński, razem z dwoma innymi chłopcami, zepsuł należącą do dziadka siekierę. Powód był jeden. Dziadek Jarosława Kaczyńskiego zabijał nią kury, a następnie przygotowywano z nich rosół. To nie podobało się małemu Jarkowi.

Jak byliśmy młodzi, bawiliśmy się razem z Jarkiem i Leszkiem (Kaczyńskimi - red.) na wsi u dziadków, wyjeżdżaliśmy do babci na wioskę. Było świetnie. Pamiętam, że broniliśmy kur przed siekierą na rosół. Jarek od dziecka bronił zwierząt, troszczył się i chronił je - brzmi przytoczony fragm. rozmowy ciotecznego brata Jarosława Kaczyńskiego z red. - podaje Super Express.

Jak dodaje Super Express - jest to historia, którą zna bardzo niewiele osób. Ponoć jedynie bliscy Jarosława Kaczyńskiego.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić