Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Sobocińska
|
aktualizacja

Śmierć Ewy Tylman. Adam Z. usłyszał wyrok

5
Podziel się:

Adam Z., oskarżony w procesie o zabójstwo Ewy Tylman został w poniedziałek ponownie uniewinniony przez sąd. To już kolejny wyrok uniewinniający mężczyznę. Taki sam zapadł w 2019 r. W 2020 r. jednak Sąd Apelacyjny uchylił ten wyrok i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Śmierć Ewy Tylman. Adam Z. usłyszał wyrok
Ewa Tylman (Facebook)

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Poznaniu ponownie uniewinnił Adama Z., oskarżonego w procesie o zabójstwo Ewy Tylman. Wyrok ten nie jest prawomocny.

Ewa Tylman zaginęła w listopadzie 2015 r. Po kilku miesiącach z Warty wyłowiono jej ciało. Ze względu na znaczny rozkład zwłok biegli nie byli w stanie jednoznacznie określić przyczyny śmierci.

Prokurator stwierdził, że Adam Z. zepchnął kobietę ze skarpy. Później natomiast miał ją nieprzytomną wrzucić do wody. Zarzuca mu się tzw. zabójstwo z zamiarem ewentualnym. Grozi mu za to nawet do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Proces w tej sprawie toczy się od stycznia 2017 roku. W kwietniu 2019 r. Sąd Okręgowy uznał, że Adam Z. nie zabił Ewy Tylman. W 2020 Sąd Apelacyjny uchylił ten wyrok i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Ponowny proces zaczął się w marcu 2021 roku. Oskarżyciel posiłkowy, ojciec ofiary, Andrzej Tylman mówił w tracie swojej mowy końcowej, że po ponad 6 latach od tego tragicznego zdarzenia nadal nie wie, co się dokładnie stało z jego córką w nocy 23 listopada 2015 roku.

Jako ojciec przede wszystkim przyjeżdżałem tutaj nie wysłuchiwać zeznań świadków, chociaż byłem świadkiem tej całej rozprawy, ale chciałem się dowiedzieć prawdy. I po 6 latach niestety moja rodzina się tej prawdy nie dowiedziała – powiedział, jak podaje "Newsweek".

Na tym jednak nie koniec. Pełnomocnicy pana Andrzeja ponownie wnosili do sądu o uznanie winy oskarżonego.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Jacek64
2 miesiące temu
Niestety panienka była kompletnie pijana ..o wypadek nietrudno. Wina chłopaka,że od razu nie zadzwonił na policję i zameldował co się wydarzyło.. Jak widać nie warto odprowadzać pijanych koleżanek... Szukają winnego na siłę, żeby rodzina zmarłej była zadowolona...
hipis
2 miesiące temu
Zabil ja nieswiadomie po wodce
Obiektywnie.
2 miesiące temu
Oskarżenie upadło już pierwszego dnia procesu. Eksperyment procesowy, wykazał, że zdarzenia opisane aktem oskarżenia były niewykonalne, w zarejestrowanym przez kamery czasie. Reszta, to było dopychanie na siłę kolanem,aby tylko skazać. Oskarżony nie miał żadnego motywu, aby tej zbrodni się dopuścić. Było też manipulowanie w czasie śledztwa i naklanianie do fałszywych zeznań niby świadków. Sąd nie mógł wydać innego wyroku.
Ugon
2 miesiące temu
Ojciec zawiódł się na wymiarze sprawiedliwości, a może tak powinien zawieść się na córuniu. Niewinnego chłopaka chce wrobić.
do czasu
2 miesiące temu
sama tego nie zrobiła,,, sprawiedliwość dopadnie sprawcę,,,
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić