Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Śmierć George'a Floyda. Policjant opuścił więzienie

333

W zatrzymaniu, które zakończyło się śmiercią George'a Floyda, wzięło udział czterech funkcjonariuszy. Wszyscy zostali zwolnieni z policji w Minneapolis oraz postawiono im zarzuty. Jeden z nich opuścił już więzienie.

Śmierć George'a Floyda. Policjant opuścił więzienie
37-letni Thomas Lane brał udział w aresztowaniu tragicznie zmarłego George'a Floyda (Hennepin County Sheriff's Office)

Były funkcjonariusz zwolniony z aresztu to Thomas Lane. Do tej pory 37-latek przebywał w więzieniu hrabstwa Hennepin. Podobnie jak jego dwaj koledzy, usłyszał zarzut pomocy w popełnieniu morderstwa drugiego stopnia.

Derek Chauvin, który uciskał szyję Floyda kolanem, jako jedyny otrzymał inne zarzuty. 44-letni były policjant odpowie przed sądem za morderstwo drugiego stopnia.

Brał udział w zatrzymaniu George'a Floyda. Dlaczego został wypuszczony z więzienia?

Według ustaleń agencji Reutera Thomas Lane został zwolniony z więzienia, ponieważ wpłacił kaucję. Jej wysokość wynosiła 750 tysięcy dolarów (prawie 3 miliony złotych).

37-latka reprezentuje adwokat Earl Gray. Mecenas zapewniał przedstawicieli mediów, że jego klient próbował pomóc George'owi Floydowi. Ponieważ jednak służył w policji Minneapolis dopiero od czterech dni, musiał pozostać posłuszny rozkazom wyższego rangą kolegi.

Co miał zrobić mój klient, jeśli nie robić tego, co kazał mu jego oficer szkoleniowy – cytuje Earla Graya agencja Reutera.
Zobacz także: Zobacz też: Kryzys w USA. Masowe protesty po śmierci George'a Floyda
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić