Śmierć katechetki. Marioli K. była w Szamotułach bardzo dobrze znana

31

Dramatyczne doniesienia z Szamotuł (woj. wielkopolskie). W jednym z mieszkań w centrum znaleziono ciało znanej w mieście katechetki. Policja nie wyklucza, że mogło dojść do morderstwa.

Śmierć katechetki. Marioli K. była w Szamotułach bardzo dobrze znana
Mariola K. nie żyje (Facebook)

Do odkrycia ciała Marioli K. doszło 28 września. Policjanci interweniowali w jej mieszkaniu w centrum wielkopolskich Szamotuł. Oględziny zwłok kobiety wykazały, że ta mogła zostać zamordowana. Informacja o jej śmierci wywołała spore poruszenie wśród mieszkańców miasta. Zmarła była znaną katechetką w jednej z tamtejszych szkół.

Policja zatrzymała już podejrzanego w sprawie morderstwa Marioli K. Okazał się nim 20-letni syn kobiety Ireneusz. Prokuratura nie udzieliła jeszcze szczegółowych informacji na temat tego zdarzenia. Wiele odpowiedzi ma dać sekcja zwłok katechetki.

Kim była Mariola K.?

Życiorys zmarłej kobiety przedstawił portal se.pl. Mariola K. była katechetką w Szkole Podstawowej nr 1 w Szamotułach. Nauczycielka była lubiana i szanowana przez uczniów. Zmarłą znali również starsi mieszkańcy miasta. W 2018 roku Mariola K. wystartowała w wyborach samorządowych do rady miasta. Na jej ulotkach wyborczych pisała, że jest osobą sumienną, pracowitą i komunikatywną. Nie udało jej się jednak wywalczyć mandatu radnej. Głos po jej śmierci zabrał były burmistrz Szamotuł, który wspomina ją jako dobrą osobę.

Mariola była ciepłą, wrażliwą osobą. Wszystkim pomagała, nikogo by nie skrzywdziła - powiedział "Super Expressowi" Włodzimierz Kaczmarek, były burmistrz Szamotuł.
Zobacz także: Stan wyjątkowy na granicy polsko-białoruskiej. „Każdy, kto atakuje działania SG, gra ręka w rękę z Łukaszenką”
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić