Śmiertelne selfie. Nie żyje 11 osób

363

11 osób zginęło przy próbie zrobienia sobie zdjęcia. W Jaipur metropolii w północno-zachodnich Indiach doszło do ogromnej tragedii, a wszystko za sprawą zdjęcia, które chcieli sobie zrobić turyści.

Śmiertelne selfie. Nie żyje 11 osób
Zdjęcie obrazowe. (Pixabay)

Czego nie zrobi się dla idealnego selfie? Przez lata słyszeliśmy już wiele historii na ten temat i wiemy, że turyści dla wyjątkowego zdjęcia są w stanie zrobić wszystko. Tym razem przepłacili to życiem.

W ostatni weekend tragedia miała miejsce w XII-wiecznym Forcie Amber w Jaipur. Mimo nawałnicy i burzy, turyści próbowali zrobić sobie zdjęcie na szczycie wieży. Z 27 osób znajdujących się na miejscu ofiar śmiertelnych było 11. Pozostali turyści w wyniku uderzenia pioruna spadli z wieży i z obrażeniami trafili do szpitala.

W Radżastanie, stanie, w którym znajduje się Jaipur, odnotowano tego dnia 9 kolejnych zgonów, których przyczyną była burza. Główny minister stanu, Ashok Gehlot ogłosił, że rodziny zmarłych otrzymają 500 000 rupii rekompensaty.

Sezon monsunowy w Indiach, w którym występują ulewne deszcze i niebezpieczne burze, zwykle trwa od czerwca do września. Indyjski Departament Meteorologiczny (IMD) przekazał BBC, że liczba zgonów w wyniku uderzeń piorunów w kraju podwoiła się od lat 60. XX wieku. Od 2004 roku w Indiach zginęło 2000 osób w wyniku burzy rozładowań atmosferycznych.

Zobacz także: Wakacje za granicą tańsze niż w Polsce. "Państwo nie powinno ingerować w poziom cen"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić