Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Smutna uroczystość w Częstochowie. Tak policjanci pożegnali kolegę

3
Podziel się:

W Częstochowie policjanci wzięli udział w ostatnim pożegnaniu st. asp. Bartłomieja Bojanowskiego. 48-latek zmarł po wypadku w drodze na służbę. Pogrzeb odbył się zgodnie z policyjnym ceremoniałem. Uczestniczył w nim nawet Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.

Smutna uroczystość w Częstochowie. Tak policjanci pożegnali kolegę
Policjanci pożegnali kolegę (Policja)

Do tragicznego zdarzenia doszło 28 września. Aspirant Bartłomiej Bojanowski został poszkodowany w wypadku, kiedy jechał do pracy. Ciężko ranny funkcjonariusz został przetransportowany do szpitala. Lekarzom nie udało się go uratować. Mężczyzna zmarł 1 października na skutek poniesionych obrażeń.

5 października odbyło się ostatnie pożegnanie st. asp. Bartłomieja Bojanowskiego. Uroczystość odbyła się w kościele św. Rocha i Sebastiana w Częstochowie, a mszę świętą celebrował kapelan częstochowskiego garnizonu ks. Michał Wieczorek. Zmarły został odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusza Kamińskiego złotą odznaką "Zasłużony Policjant" oraz pośmiertnie awansowany przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. dra Jarosława Szymczyka na stopień starszego aspiranta Policji.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn złożył na ręce żony zmarłego policjanta pośmiertnie nadane odznaczenie i rozkaz o mianowaniu na wyższy stopień służbowy. Ponadto Komendant Miejski Policji w Częstochowie w czasie nabożeństwa żałobnego pożegnał zmarłego we wzruszających słowach w imieniu swoim i wszystkich zgromadzonych.

Bartku! Byłeś częścią naszej policyjnej rodziny. Dziękujemy Ci za Twoje dobre serce, za życzliwość i szczery uśmiech. Dzięki Tobie dzisiaj zatrzymujemy się i staramy zrozumieć, co jest najważniejsze w naszym życiu i codziennej służbie. Cześć Twojej pamięci - powiedział podczas mszy św. Komendant Miejski Policji w Częstochowie.

Ostatnie pożegnanie policjanta miało bardzo uroczysty charakter. Policja opublikowała w sieci fotorelację z pogrzebu.

Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Realnie
2 miesiące temu
Czy naprawdę jest to informacja warta publikacji?? Codziennie umiera wiele osób i też w drodze do lub z pracy.
Z PRLu
2 miesiące temu
A dziś jest dawne święto MO, czyli Em-o, a także rocznica powstania 'Enerde', jednego z niegdyś dwóch (obok Eneref/Erefen) państw dawnej Europy o nazwie na literę E.
Kraina ozz
2 miesiące temu
Pośmiertnie awansowany na wyższe stanowisko? Milicja się zna na żartach,masa ludzi ginie każdego dnia o nich nikt nie pisze
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić