aktualizacja 

Smutny finał grzybobrania. Nagle je zobaczyli. Chwycili za telefony

134

Grzybiarze spacerujący po lasach w miejscowości Przeginia pod Krakowem dokonali makabrycznego odkrycia. Przeczesując roślinny gąszcz, natknęli się na ludzkie zwłoki w stanie zaawansowanego rozkładu. Śledczy próbują ustalić tożsamość zmarłego.

Smutny finał grzybobrania. Nagle je zobaczyli. Chwycili za telefony
Makabryczne odkrycie na grzybobraniu. Zdj. ilustracyjne (Getty Images, OleJohny)

Relaksujące grzybobranie miało dramatyczny finał, którego grzybiarze z pewnością nie zapomną do końca swoich dni. W czwartkowe popołudnie grupa miłośników leśnych zbiorów wybrała się do lasów w niewielkiej miejscowości Przeginia w powiecie krakowskim. Niestety, oprócz brązowych kapeluszy, pośród gęstej roślinności dostrzegli coś jeszcze.

Dramatyczne odkrycie na grzybobraniu

W masywie leśnym położonym za kościołem Najświętszego Zbawiciela w Przegini grzybiarze znaleźli ludzkie zwłoki. Ciało znajdowało się w stanie zaawansowanego rozkładu, co może sugerować, że leżało tam już od dłuższego czasu. O sprawie natychmiast zawiadomiono policję.

Potwierdzam, że znaleziono szczątki człowieka. Nie możemy podać szczegółowych informacji - przekazała kom. Justyna Fil oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, cytowana przez olkusz.naszemiasto.pl.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przez wiele godzin prowadzili czynności na miejscu znalezienia ciała. Teraz śledczy starają się ustalić tożsamość zmarłego. Nieoficjalnie mówi się, że był to młody człowiek.

To zaginiony 20-latek?

Okoliczni mieszkańcy spekulują, że zwłoki mogą należeć do 20-latka, pochodzącego z jednej z okolicznych wiosek. Mężczyzna zaginął w tym rejonie pod koniec ubiegłego roku. Do dzisiaj nie ma po nim śladu.

O tym, że denat może być zaginionym młodzieńcem, mają świadczyć znalezione w lesie buty, które mogły należeć do 20-latka. Policja jak na razie jednak nie potwierdza tych doniesień. Wszystko zostanie ustalone w toku śledztwa.

Zobacz także: Dramatyczne potrącenie na przejściu. Nagranie z monitoringu w Zielonej Górze
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić