Jan Manicki
Jan Manicki| 

Białoruś rozstawia snajperów przy granicy z Polską? Pojawiły się wątpliwości

Straż Graniczna poinformowała w środę o białoruskich żołnierzach jednostek powietrzno-desantowych i funkcjonariuszach służb specjalnych zaobserwowanych przy granicy z Polską. Część żołnierzy ma być wyposażona m.in. w karabiny snajperskie. Zaznajomiony z białoruskimi resortami siłowymi rozmówca o2.pl przekonuje jednak, że widoczni na zdjęciach funkcjonariusze to zwykli pogranicznicy.

Białoruś rozstawia snajperów przy granicy z Polską? Pojawiły się wątpliwości
Straż Graniczna podała, że przy granicy z Polską zaobserwowano białoruskich żołnierzy (Twitter, Straż Graniczna)

Do tej pory przy granicy z Polską stacjonowali głównie białoruscy pogranicznicy. W środę Straż Graniczna poinformowała, że w strefie przygranicznej pojawiły się dodatkowe oddziały. Ich umundurowanie i wyposażenie wskazywać ma, że nie są to służby graniczne.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zdjęcia z polsko-białoruskiej granicy. Białoruś rozlokowuje żołnierzy?

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia białoruskich żołnierzy i funkcjonariuszy. Głos w sprawie zabrał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Wyjaśnił, że zaobserwowani wojskowi to żołnierze jednostek powietrzno-desantowych i służby do zadań specjalnych PKG RB (Państwowego Komitetu Granicznego Republiki Białorusi) oraz funkcjonariusze OMON-u (Oddziałów Specjalnego Przeznaczenia). Niektórzy z nich mają być wyposażeni w karabiny snajperskie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Białoruscy żołnierze w pasie przygranicznym? Pojawiły się wątpliwości

Stanisław Żaryn we wpisie w mediach społecznościowych ocenił, że zaobserwowane jednostki nie zajmują się zabezpieczeniem granicy. Do ich zadań należeć mają działania bojowe.

Innego zdania jest osoba znająca od wewnątrz białoruskie resorty siłowe. – To na 100 proc. straż graniczna, przynajmniej na tych trzech zdjęciach – przekonuje rozmówca o2.pl. Warto zaznaczyć, że nie wiemy jakimi innymi ustaleniami w tej sprawie dysponuje polska Straż Graniczna.

Obejrzyj także: Sytuacja na granicy wciąż nierozwiązana. „Wpadliśmy w sidła”

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić