Śnieżka. Totalny brak wyobraźni. GOPR ratował kobietę morsującą przy -26 st. C

3

Morsować może praktycznie każdy, ale trzeba pamiętać, by robić to z głową. Rozsądku zabrakło kobiecie, która przy -26 st. Celsjusza uprawiała tę formę rekreacji na Śnieżce.

Śnieżka. Totalny brak wyobraźni. GOPR ratował kobietę morsującą przy -26 st. C
Śnieżka (Wikimedia Commons)

Morsowanie staje się coraz popularniejsze. Niestety, nie wszyscy wiedzą, jak je praktykować, by nie narobić sobie problemów.

Kolejny incydent miał miejsce w sobotę w Karkonoszach. Pogoda tego dnia nie sprzyjała wycieczkom. Było wietrznie, widoczność była ograniczona, a ponadto odczuwalna temperatura sięgała nawet -26 st. Celsjusza.

Polsat News donosi, że turyści mimo to ruszali na wyprawy. Jedną z kobiet ewidentnie poniosła fantazja.

Ratownicy dostali zgłoszenie od turystów, że na szczycie znajduje się wychłodzona kobieta - informuje w rozmowie z Polsat News naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR Sławomir Czubak.

Śnieżka. Morsowała w samotności

Szybko okazało się, że kobieta... morsowała w samotności. Po tym "wyczynie" turystka ogrzała się w obserwatorium. Później pomocy udzielili jej ratownicy.

Okazało się, że osoba ta źle oszacowała swoje możliwości w kontekście panujących ciężkich warunków, co doprowadziło bezpośrednio do poważnego wyziębienia - relacjonuje GOPR Karkonosze na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić