Sołtys ciągnęła psa za samochodem. Grozi jej więzienie

66

Sołtys wsi Wirki ciągnęła za swoim autem psa przywiązanego łańcuchem do samochodu. Usłyszała już zarzut. Grozi jej 5 lat więzienia.

Sołtys ciągnęła psa za samochodem. Grozi jej więzienie
Pies jest już po operacji. Fundacja zbiera datki na jego rehabilitację. (Facebook)

To, co zrobiła sołtys wsi Wirki swojemu psu, mrozi krew w żyłach. Kobieta przywiązała psa do samochodu i ruszyła. Zwierzę nie nadążało za autem i w pewnym momencie padło na ziemię. Sołtys nic sobie z tego nie robiła i ciągnęła psa po asfalcie.

Sytuację tę zauważył jeden z kierowców. Sprawę od razu zgłosił na policję. Zwierzę ze spiłowanymi kościami i głębokimi ranami zabrano właścicielce. Sprawa trafiła do prokuratury.

Kobieta przyznała się do winy. Wolała przywiązać psa do auta niż ryzykować ubrudzenie tapicerki.

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy postawiła już kobiecie zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. Specjaliści przyjrzą się psu, aby się dowiedzieć, czy do aktów przemocy nie dochodziło wcześniej - informuje Polsat News.

Pies obecnie przebywa pod opieką Fundacji Mam Pomysł. Dostał już niezbędną pomoc. Fundacja zbiera datki na pomoc w sfinansowaniu rehabilitacji dla zwierzaka. Pies otrzymał też nowe imię - Brego.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Przedziwne szczepienie na COVID-19 w Rzeszowie. Ryszard Kalisz wskazał paragraf
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić