Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Sondaż 2020. Dla kogo II tura? Trzaskowski i Duda idą łeb w łeb

25

Pierwsza tura wyborów prezydenckich 2020 padła łupem Andrzeja Dudy. Obecny prezydent powalczy w II turze z Rafałem Trzaskowskim. Sondaż wykonany przez IBRIS na zlecenie WP mówi o większym poparciu dla kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Sondaż 2020. Dla kogo II tura? Trzaskowski i Duda idą łeb w łeb
Trzaskowski nowym prezydentem? tak sugeruje nowy sondaż (PAP)

Wszystko wskazuje na to, że rywalizacja o prezydenturę będzie niesamowicie zacięta. W drugiej turze jeden lub drugi kandydat może wygrać z bardzo niewielką przewagą.

W dniu 26 czerwca pracownia IBRIS zrealizowała sondaż na zlecenie WP. Według niego 48,1 proc. ankietowanych zamierza poprzeć w II turze Rafała Trzaskowskiego, a 45,6 proc. - Andrzeja Dudę.

Co istotne, 6,1 proc. badanych jeszcze nie zdecydowało, na kogo odda głos. Ostateczne decyzje tych osób mogą być niesamowicie istotne w kontekście końcowych rezultatów.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Roman Gierych: ostrzegam przed współpracą z PiS

Czytaj także:

Debata prezydencka przed II turą. Co na to kandydaci?

Być może niezdecydowani zdołaliby określić, na kogo zagłosują w II turze wyborów, gdyby obejrzeli debatę prezydencką. 2 lipca takie wydarzenie chcą zorganizować TVN, TVN24, Onet i WP. Zaproszenie przyjął Rafał Trzaskowski. A co na to Andrzej Duda?

Prezydent Andrzej Duda mierzył się dwukrotnie w tej kampanii wyborczej w debatach telewizyjnych. My w czwartek mamy zaplanowane spotkania na Dolnym Śląsku. Nie będziemy na żaden dyktat medialny przystawać - mówił w programie "Tłit" WP Adam Bielan, szef sztabu obecnego prezydenta.

Andrzej Duda chce natomiast wziąć udział w innej debacie. Chodzi o tę, którą w poniedziałek zamierza przeprowadzić TVP.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić