aktualizacja 

Sondaż. Andrzej Duda tak niskiego poparcia jeszcze nie miał

100

Tak gorąco w Polsce nie było od lat. Aktualna sytuacja odbija się również na prezydencie. Andrzej Duda od 2015 roku nie wypadł w sondażu aż tak źle.

Sondaż. Andrzej Duda tak niskiego poparcia jeszcze nie miał
Andrzej Duda. Tak niskiego poparcia jeszcze nie miał (Getty Images)

Andrzej Duda fotel prezydenta objął w 2015 roku. Od tamtej pory jego poparcie nie spadło aż tak bardzo, jak teraz. Jak podaje PAP, według sondażu CBOS aż 49 proc. Polaków jest niezadowolonych z rządów obecnego prezydenta.

Ostatni taki sondaż przeprowadzany był na przełomie września i października. Od tamtej pory poparcie dla Andrzeja Dudy spadło aż o 13 proc. Po raz pierwszy od 2015 roku CBOS odnotowało wynik wskazujący na to, że więcej Polaków z prezydenta jest niezadowolonych, niż zadowolonych.

Sondaż wykazał również, kto najbardziej sympatyzuje z Dudą. Są to najczęściej osoby popierające PiS oraz deklarujący prawicowe poglądy. Większość popierających obecnego prezydenta to osoby religijne i posiadające wykształcenie podstawowe.

Kto najczęściej z rządów obecnego prezydenta jest niezadowolony? Według danych sondażowych wynika, że są to osoby popierające najczęściej stronę opozycyjną. Brak poparcia dla Andrzeja Dudy wyrażają najczęściej ci niezaangażowani religijnie, uzyskujący najwyższe dochody w przeliczeniu na osobę w gospodarstwie domowym oraz mieszkańcy dużych miast z wyższym wykształceniem.

Poparcie traci również PiS. Polacy mają wiele wątpliwości do obecnego rządu, czego dowodem jest trwający od dwóch tygodni Strajk Kobiet. Kolejnym powodem wpływającym na niezadowolenie jest koronawirus. Obostrzenia i niewydolny system opieki medycznej to kolejne argumenty Polaków przeciwko rządowi.

Zobacz także: Waloryzacja emerytur 2021. Świetne wieści dla seniorów
Autor: MMC
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić