o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Sondaż. Andrzej Duda tak niskiego poparcia jeszcze nie miał

53
Podziel się

Tak gorąco w Polsce nie było od lat. Aktualna sytuacja odbija się również na prezydencie. Andrzej Duda od 2015 roku nie wypadł w sondażu aż tak źle.

Sondaż. Andrzej Duda tak niskiego poparcia jeszcze nie miał
Andrzej Duda. Tak niskiego poparcia jeszcze nie miał (Getty Images)
bDnkhCCt

Andrzej Duda fotel prezydenta objął w 2015 roku. Od tamtej pory jego poparcie nie spadło aż tak bardzo, jak teraz. Jak podaje PAP, według sondażu CBOS aż 49 proc. Polaków jest niezadowolonych z rządów obecnego prezydenta.

Ostatni taki sondaż przeprowadzany był na przełomie września i października. Od tamtej pory poparcie dla Andrzeja Dudy spadło aż o 13 proc. Po raz pierwszy od 2015 roku CBOS odnotowało wynik wskazujący na to, że więcej Polaków z prezydenta jest niezadowolonych, niż zadowolonych.

bDnkhCCv

Sondaż wykazał również, kto najbardziej sympatyzuje z Dudą. Są to najczęściej osoby popierające PiS oraz deklarujący prawicowe poglądy. Większość popierających obecnego prezydenta to osoby religijne i posiadające wykształcenie podstawowe.

Kto najczęściej z rządów obecnego prezydenta jest niezadowolony? Według danych sondażowych wynika, że są to osoby popierające najczęściej stronę opozycyjną. Brak poparcia dla Andrzeja Dudy wyrażają najczęściej ci niezaangażowani religijnie, uzyskujący najwyższe dochody w przeliczeniu na osobę w gospodarstwie domowym oraz mieszkańcy dużych miast z wyższym wykształceniem.

bDnkhCCB

Poparcie traci również PiS. Polacy mają wiele wątpliwości do obecnego rządu, czego dowodem jest trwający od dwóch tygodni Strajk Kobiet. Kolejnym powodem wpływającym na niezadowolenie jest koronawirus. Obostrzenia i niewydolny system opieki medycznej to kolejne argumenty Polaków przeciwko rządowi.

Zobacz także: Waloryzacja emerytur 2021. Świetne wieści dla seniorów
bDnkhCCW
Źródło:
KOMENTARZE
(53)
Dobre
3 tyg. temu
Sondaż wykazał również, kto najbardziej sympatyzuje z Dudą. Są to najczęściej osoby popierające PiS oraz deklarujący prawicowe poglądy. Większość popierających obecnego prezydenta to osoby religijne i posiadające wykształcenie podstawowe.
Jacek
3 tyg. temu
Tak całą kampanie obrażał i odczłowieczał ludzi, potem przepraszał razem z córką która teraz została jego doradcą. Co to jest pytam ? folwark ? czy PGR ? Czy coś takiego jest możliwe w normalnym demokratycznym kraju ? Nie ! Pucha pisu doprowadziła ich pod ścianę.
Fyb
3 tyg. temu
Za cofnięcie Polski o dziesięciolecia do dymisji!!!
bDnkhCCX
Jan
3 tyg. temu
Nigdy osoba o tak żałosnym intelekcie i moralności nie była Prezydentem
Eunuch
3 tyg. temu
Duda jako manekin bylby nie do pobicia.
Najnowsze komentarze (53)
jan
3 tyg. temu
Nie ma się co dziwić takich niskich sondaży, skoro prezydent jest notariuszem pana Kaczyńskiego i samodzielnie nie potrafi rządzić. A tym projektem swojej ustawy do tej aborcyjnej, to się wygłupił już na całego
haalard 78
3 tyg. temu
opos
Arcy Kwiatek!
3 tyg. temu
Wolacy wybrali, Polacy maja!
lutnistas
3 tyg. temu
Skoro 49 % jest niezadowolonych tzn. że 51 % jest zadowolonych. No to chyba nie jest tak źle.
andrex
3 tyg. temu
to fakt że także ojczulek narodu odrzucił pomoc Niemiec, dla Polaków , skoro on jest zabezpieczony to może odstąpi dla mnie respirator miejsce w szpitalu leczenie a także nie pogardzę żywnością, i taką pomoc chętnie od Niemców bym przyjął
Goldengecko
3 tyg. temu
Łukaszenko może żałować że nie został Prezesem miał by takiego Dudę i nadal by realnie rządził
Damian
3 tyg. temu
Atrapa!!!!
A tak
3 tyg. temu
No jasne, a jak mogłoby być inaczej. Ludzie od rządu bardzo dużo wymagają, bo rząd ma działać na granicy cudu. Ale co ludzie robią dla samych siebie i dla pandemii? Akurat na odrót! wszystko ludzie robią, aby pandemia sie rozwijała i po to są te demonstracje, te skupiska ludzi i ta cała histeria. A potem wszystkiemu winien rząd. I taka jest prawda!
bDnkhCCP
elear
3 tyg. temu
w Izraelu, USA czy w Rosji ...
Asz
3 tyg. temu
Figurant a nie prezydent
Eunuch
3 tyg. temu
Duda jako manekin bylby nie do pobicia.
Lockdown
3 tyg. temu
No i pewnie dudeł z pisem walną nam lockdown to zostawią cały naród na kolanach bez środków do życia,to im podziękować czas trzeba.
super
3 tyg. temu
SUPER!
Ara
3 tyg. temu
Ten "RZOND" nad niczym już nie panuje, nie ma planu. Ale najważniejsze że dla tej kasty są respiratory i łóżka. Z bólem to piszę ale będziemy przez ich nieodpowiedzialne działania umierać na ulicy - w zasadzie już tak ludzie zaczęli umierać. Ale najważniejsze że TVP dostało 2mld......
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić