o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KOZ
|

Sondaż CBOS. Tym politykom Polacy nie ufają najbardziej

68
Podziel się

Szef Rządowego Centrum Analiz zaprezentował wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Sprawdzono, który z polityków budzi wśród Polaków największą nieufność oraz zaufanie. W obu rankingach wysoko znalazł się prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, z kolei Donald Tusk jest liderem rankingu nieufności.

Sondaż CBOS. Tym politykom Polacy nie ufają najbardziej
Donald Tusk na szczycie rankingu nieufności (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bESqhcYB

Badanie trwało w dniach 6-14 października. Największym zaufaniem ze strony respondentów cieszy się niezmiennie prezydent Andrzej Duda (51 proc.). Na drugie miejsce w zestawieniu wskoczył natomiast premier Mateusz Morawiecki, za którym opowiedziało się 44 proc. ankietowanych. Trzecie miejsce zajął Szymon Hołownia.

Znacznie większe emocje wzbudził jednak drugi wskaźnik. Pokazuje on, jaki procent Polaków nie ufa politykom. W tym zestawieniu na czele znalazł się Donald Tusk (53 proc.).

bESqhcYD

Komu nie ufają Polacy? Są wyniki badania CBOS

Szef Rządowego Centrum Analiz skomentował tę sytuację. "Tusk liderem rankingu nieufności. Taki efekt Tuska" - napisał Norbert Maliszewski na Twitterze. Zaliczył przy tym wpadkę - szef RCA chciał oznaczyć we wpisie premiera Morawieckiego, ale zamiast tego otagował konto przypadkowej osoby, które ma trzech obserwujących.

bESqhcYJ

Tuż za Donaldem Tuskiem znalazł się Jarosław Kaczyński. Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości nie ufa połowa Polaków. Kaczyński jednak, w przeciwieństwie do Tuska, znalazł się na wysokim miejscu w rankingu zaufania (35 proc). "Prawdopodobnie najwyższe od lat" - chwali prezesa PiS Maliszewski.

W zestawieniu uwzględniono nazwiska 21 posłów. Dodatnim "bilansem", a więc większym zaufaniem, cieszy się zaledwie kilku polityków, w tym m.in. Andrzej Duda, Szymon Hołownia czy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zobacz także: Sondaż WP. Opozycja ma problem? Ekspert o roli Tuska
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESqhcZe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(68)
0-lolij
3 tyg. temu
trudno ufać komuś kto kradnie i kala własne gniazdo a tym co nie chcą mieszkać w Polsce droga wolna tylko,że ja nie atakuję was za pogląd, więc i wy mnie uszanujcie chyba szkoda p[isać, hejt jest silniejszy od dobrego słowaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
il.t
3 tyg. temu
@@@@.... pomniki powinno sie stawiać ,,dobrym'' i ,,prawym'' obywatelom danego kraju a tuskowi mogą nawet w berlinie .będzie nowa religia tuskalizm
Kjg
4 tyg. temu
Jak wygra PO I Tusk ,benzyna będzie po 9 zł,chleb 10 zł,głosujcie dalej na nich
bESqhcZf
M.mewa
4 tyg. temu
Wyniki wyborów w PO jednej kandydat, to jak w Korei Północnej, I gdzie tu praworządnośc panie Tusk
W.h
4 tyg. temu
Rozkazy dla Tuska ,przychodzą z Berlina
M.kew.
4 tyg. temu
Za co mu ufać że donosi na Polskę do Brukseli HAŃBA TUSK
Tomek
4 tyg. temu
Na co liczy ten Tusk??? Jego czas przeminął, przez osiem lat pokazał o kim myśli i czyje interesy reprezentuje. Jego kariera w Brukseli to nie dzielo przypadku. Nie jestem ani za Po ani za PiS, ale PO dla mnie jest skończone. Pozdrawiam
Marszałek $
miesiąc temu
Peowcom najbardziej zaszkodziły ośmioletnie rządy, no i branie pod opiekuńcze skrzydła skrajnej lewicy, hahahah. Ta partia rozpoczęła mozolne prace nad odtworzeniem kierownictwa PO ale wrócił wielki szef.
Niewypał
miesiąc temu
Niemiecki okazał sie SLEPY
mine ma
miesiąc temu
jakby był POodwiedzinach nocnych Biedron :-)
CENTUŚ
miesiąc temu
haj bruner po jakiemu dziś gawarisz potrzebuję szatniarza dobrze płacę
ten POrtal o2...
miesiąc temu
taki wiarygodny jak Nowak mafia w celi + i jego POplecznicy
Tusk
miesiąc temu
ma 97% POparcia ,do emigracji na wschód ZSRR
bESqhcYX
Platforma
miesiąc temu
nigdy nie będzie wiarygodna jesli nieoczysci w swoich szeregach POsłów typu Nowak ,Tusk,KOperta Grodzki ,Gawłowski Noyman i wielu wielu innych POwców
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić