Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ESO
|

Spadło z nieba. Zgroza w USA

53
Podziel się

Mieszkańcy północnej Kalifornii są przerażeni. Mają do czynienia z czymś więcej niż tylko dymem ze śmiertelnych pożarów w okolicy. W powietrzu unoszą się ogromne kawałki popiołu, które spadają na okolicę.

Spadło z nieba. Zgroza w USA
Mieszkanka Santa Rosa, Morgan Balaei znalazła kawałek popiołu wielkości ręki. (Twitter)
bFdTWmmt

Mieszkanka Santa Rosa, Morgan Balaei powiedziała w wywiadzie dla CNN, że widziała kawałki popiołu wielkości jej ręki spadające z nieba nad jej okolicą w Kalifornii, które prawdopodobnie zwiastują zbliżający się ogień.

Przerażona mieszkanka Santa Rosa pokazała zdjęcie, na których widać gigantyczny kawałek popiołu znaleziony przed jej domem w niedzielę.

bFdTWmmv
Leżał na ulicy przed moim domem. Na początku wyglądało to jak czyjaś peruka - mówiła Balaei

Balaei mieszka na obszarze, który nie został jeszcze ewakuowany, ale jak sama mówi pożar jest bardzo blisko. Prawdopodobnie niedługo mieszkańcy Santa Rosa będą musieli uciekać przed ogniem. Kobieta wraz z rodziną już w poprzednich latach zmuszeni byli do ewakuacji, dlatego teraz już wiedzą jak się do tego lepiej przygotować.

bFdTWmmB
Na szczęście wyciągnęliśmy wnioski z poprzednich pożarów i spakowaliśmy wszystkie nasze ważne dokumenty i pamiątki rodzinne w łatwo dostępnym miejscu i zaczęliśmy przenosić je do naszego samochodu, kiedy wczoraj wieczorem około północy rozpoczęły się alarmy. Postanowiliśmy jednak poczekać na obowiązkowe zawiadomienie o ewakuacji - mówiła Balaei dla CNN.

Balaei opowiadała, że ​​jej rodzina była ewakuowana w 2017 roku z powodu pożaru w parku narodowym Tubbs i było to trudne doświadczenie dla wszystkich.

Jako rodzina zdecydowaliśmy, że wolelibyśmy pozostać w domu tak długo, jak to możliwe, wyjedziemy, gdy będzie to konieczne- powiedziała kobieta, dodając, że popiół unoszący się w powietrzu jest bardzo niepokojący.
bFdTWmmC
Zobacz także: Pożar w Bejrucie. Potężna eksplozja w porcie. Nagranie świadka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdTWmmW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(53)
mkk
rok temu
Taki popiół to mój sąsiad od palenia drewnem wypuszczał. Po przejściu na pył z płyt wiórowych nie mam już takich problemów - wszystko jest równomiernie zasłane czarnym pyłem, a całość sprawia wrażenie czarnoziemu! Cóż - to państwo to ch..., d... i kamieni kupa (z przewagą kupy)!
olo
rok temu
Biedny ten kot!
rtatuj
rok temu
Przecież ludzie wyniszczają środowisko to raczej nie powinni sie dziwić. Za niedługi czas będą obszary pustynne tam gdzie przeszły pożary, NATURA tak szybko nie odradza się.
bFdTWmmX
aser
rok temu
Wszystko się wali, wszystko się spali i zmierza ku końcowi świata ! Kto uważnie czytał Pismo Święte - ten wie jak ten koniec będzie wyglądał !
Wolf
rok temu
Przynajmniej tak beda ukarani za terror na calym swiecie !!Pan bog juz wie jak ich ukarac !
szaszłyk
rok temu
Zapomniała pewnie , że dzień wcześnie grillowali.
graslow
rok temu
Black Lives Matter
tak,
rok temu
bo to spadła święta rosa.
wert
rok temu
Mają za swoje.. przez wiele lat niszczyli klimat....
Gringożerca
rok temu
Niech te USA pożar strawi doszczętnie !
szk
rok temu
Amerykanie, narod wybrany, nie ma sie czego bac. Good bless America...Niech sie inni boja...
Robert
rok temu
Gdyby to było w Polsce, to pewnie zaraz ktoś by im ten samochód ze wszystkimi dokumentami w środku ukradł. I nie mieliby dokumentów ani samochodu do ewakuacji.
Kazimierz
rok temu
Chcieli "cywilizacji" -no to ją mają. Pożary to skutek suszy, susza to skutek podgrzania powietrza -głównie przez CO2 (upraszczam oczywiście).
bFdTWmmP
gość
rok temu
a co z ochroną powietrza? dymi i kopci z tych pożarów a tylko Polacy płacą mandaty na świecie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić