Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Zaginął 7 lat temu. Policjanci rozwiązali zagadkę

6
Podziel się:

Policjanci z Grójca (woj. mazowieckie) po 3 latach ustalili, do kogo należały znalezione w lesie ludzkie szczątki. Jednocześnie rozwiązali sprawę zaginionego 7 lat temu 34-letniego mieszkańca Radomia.

Zaginął 7 lat temu. Policjanci rozwiązali zagadkę
Policjanci rozwiązali sprawę zaginionego 7 lat temu mężczyzny (Policja)

34-letni mieszkaniec Radomia zaginął w październiku 2013 r. Mężczyzna przebywał pod Jasieńcem, gdzie wykonywał pracę sezonową. 9 października 2013 r. udał się w nieznanym kierunku i nie poinformował nikogo o swoich zamiarach. Policjanci z Grójca zajmujący się tą sprawą sprawdzili szereg wątków i przesłuchali wiele osób, jednak nie zdołali go odnaleźć.

W 2017 r. w lesie pod Grójcem znaleziono ludzkie szczątki. Przeprowadzono badania mające na celu ustalenie tożsamości i przyczyny śmierci zmarłego. Policjanci chcieli powiązać tę sprawę z zaginionym 34-latkiem, jednak dostępne wtedy testy i badania nie potwierdziły się z DNA rodziny. Jednocześnie nie stwierdzono śladów świadczących o tym, że do śmierci osoby, której szczątki znaleziono, mogły przyczynić się osoby trzecie.

Po 7 latach policjanci ustalili, co stało się z zaginionym mężczyzną

Grójeccy policjanci dalej pracowali nad tym, by ustalić, co się stało z zaginionym. W czerwcu 2020 r. Komendant Powiatowy Policji w Grójcu ponownie zlecił badania porównawcze DNA z pobranymi próbkami szkieletu oraz kolejnych osób z rodziny zaginionego.

Po zastosowaniu nowoczesnych technik porównawczych potwierdzono, że odnalezione pod Grójcem szczątki ludzkie są zwłokami zaginionego mieszkańca Radomia. O czym niezwłocznie powiadomiono rodzinę, która od lat czekała na informację co się stało z ich bliskim. Obecnie sprawy zaginięcia i identyfikacji zostały zakończone przez policjantów, a materiały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Grójcu w celu uznania zaginionego za zmarłego - poinformowała Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Zobacz także: Jak policja szuka zwłok? Istnieją różne metody

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Luki
2 lata temu
Pobrano próbki od matki i ojca rzekomego który okazał się nim nie być . Po przyznaniu kto był jego ojcem i ponownym badaniu wyszła zgodność
tego typu
2 lata temu
Ciekawe co się z nim stało... sam się nie zakopał...
omg
2 lata temu
chcieli nagród to będą mieć
Totalne dno
2 lata temu
Wróżka czy badania DNA - jedno i to samo. Zależy kto zleca i jakie mają być wyniki!!!
Parka
2 lata temu
Ciekawe ile osób siedzi za niewinność przy takich badaniach DNA? :[
No i gitara
2 lata temu
2017 badania nie potwierdziły a 2020 juz tak i to gratulacje precyzyjne i jednoznaczne te badania DNA laboratoria na podstawie których można kogoś posadzić brawo. Gorzej jak gościu wróci 2023 z wycieczki
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić