Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

USA. 14-latek ocalił rodzinę przed ogniem

9
Podziel się:

Amerykański stan Kalifornia zmaga się z licznymi pożarami. Szalejący żywioł dotarł między innymi do Cold Springs w hrabstwie Fresno, gdzie mieszkał Ruben Navarrete. Kiedy razem z bliskimi byli zmuszeni się ewakuować, mimo trudnych warunków 14-latek usiadł za kierownicą auta. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

USA. 14-latek ocalił rodzinę przed ogniem
14-latek wywiózł swoją rodzinę z terenu zagrożonego ogniem (Getty Images, Mario Tama , Staff)

Do tej pory Ruben Navarrete pozostawali z rodziną w rezerwacie dla rdzennych Amerykanów. Jak podaje "News Sky", nastolatek mieszkał razem z ciotką, wujem, trojgiem kuzynów i niepełnosprawnym bratem, który porusza się na wózku inwalidzkim.

14-latek uratował rodzinę. Wywiózł ją samochodem z zagrożonego terenu

Ze względu na zagrożenie wynikające z pożarów w stanie, Ruben Navarrete musiał nauczyć się prowadzić auto. 14-latek zdobył tę umiejętność w ciągu zaledwie dwóch dni – gdy nadszedł moment ewakuacji, Ruben, ciotka i wujek zasiedli za kierownicami trzech różnych samochodów, którymi transportowali resztę krewnych. Rubenowi przypadł niebieski Chevrolet Traverse.

Jak wspominał Ruben Navarrete, kiedy jechał wśród płomieni, czuł się, jakby znalazł się w grze wideo. Utrudnienie stanowił nie tylko ogień – droga była wąska i przebiegała na zboczu urwiska. Na początku nastolatek czuł wielki stres i strach, jednak po przejechaniu około 20 mil (ponad 32 kilometrów) poczuł się bardziej zrelaksowany i pewny siebie.

Kiedy przyszło do tego, że musiałem prowadzić, byłem bardzo zdenerwowany, przestraszony – wspominał Ruben Navarrete w rozmowie z "AFP".

Ostatecznie zarówno Ruben Navarrete, jak i pozostali członkowie jego rodziny, zdołali dotrzeć w bezpieczne miejsce. Siedmioosobowa rodzina przebywa obecnie w hotelu w mieście Clovis. Zostali tam zakwaterowani dzięki pomocy Czerwonego Krzyża.

Zobacz także: Zobacz też: Uratował tonącego mężczyznę. Pies ratownik z Wietnamu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
xxx
2 lata temu
chwila dobrze zrozumiałam 4 samochody i siedmioosobowa rodzina, to raczej uratował samochód
Abcd
2 lata temu
7 osob na trzy samochody, co najwyzej uratował komus samochód
cooltygrysek
2 lata temu
W nagrodę powinien dostać już prawko :-)
Gratuluję
2 lata temu
Przepraszam, bo ja chyba bardzo źle rozumiem, co zostało opisane. Rodzina musiała zmieścić się w aż 3 autach, czyli było ich minimum dwanaście osób, skoro w trzecim aucie był ktoś jeszcze poza 14-letnim kierowcą. Chce mi ktoś powiedzieć, że na 12- osobową rodzinę był jeden wujek, i jeszcze jedna osoba powyżej 14 lat, a pozostałe 10 osób miała do 14 lat?! Cudownie.
adam1919
2 lata temu
wpisz w Google Dawcy nasienia ogłoszenia
Olgiert
2 lata temu
Wv USA jeździ się na automatycznej skrzyni biegów, żaden wyczyn
hihi
2 lata temu
przyspieszony kurs prawka :) Fajne wieści
EEE.
2 lata temu
Autem w automacie się łatwiej jeździ niż z manualną skrzynią. Ale i tak szacun dla Indianina ;-)
Nikt
2 lata temu
A u nas Paragraf na dobry początek, no i radzicom teraz by się dostalo...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić