Katastrofa w Kalifornii. Winni się nie wypłacą. Wiadomo, kim są

99

Instagramowe przyjęcia ujawniające płeć spodziewanego dziecka są coraz bardziej popularne wśród młodych rodziców. Urządzenie pirotechniczne wytwarzające kolorowy dym użyte na tej imprezie wywołało jednak katastrofalne skutki. Śledczy ujawnili co było przyczyną pożaru w hrabstwie San Bernardino.

Katastrofa w Kalifornii. Winni się nie wypłacą. Wiadomo, kim są
Pożar w Kalifornii. (Twitter.com)

Kalifornia płonie kolejny raz. Tym razem do ogromnego pożaru w hrabstwie San Bernardino w Kalifornii przyczynili się młodzi ludzi, którzy urządzili imprezę, na której ogłasza się rodzinie i znajomym płeć spodziewanego dziecka. Jak podaje Kalifornijski Departament Leśnictwa i Ochrony Przeciwpożarowej (Cal Fire) pożar został wywołany przez używane na imprezie urządzenie pirotechniczne.

Katastrofalne skutki imprezy w Kalifornii

Gdy wybuchł pożar uczestnicy przebywali w parku El Dorado Ranch w Yucaipa. Wybuch pożaru zarejestrowały kamery monitoringu. Zdaniem śledczych urządzenie wytwarzające kolorowy dym używane podczas przyjęcia doprowadziło do pożaru. Ogień objął ponad 8600 akrów terenu tj. ponad 34 kilometrów kwadratowych.

Rzecznik Cal Fire Bennet Milloy przyznał, że organizatorom może teraz grozić zapłata wielomilionowego odszkodowania. Jak przyznaje departament, w wydanym oświadczeniu, przy tak wysokich temperaturach jakie panują w Kalifornii nie trzeba wiele by wywołać pożar.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak podaje CNN w 2017 roku podobna impreza odbyła się w Arizonie przyczyniając się do wybuchu pożaru, który strawił wówczas około 190 kilometrów kwadratowych terenu. Mężczyzna, który odpowiadał za wybuch pożaru został wezwany do zapłaty odszkodowania w wysokości 8,2 miliona dolarów.

Zobacz także: Padł nowy rekord temperatury na Ziemi. Naukowcy ostrzegają przed skutkami zmiany klimatu
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić