Karolina Woźniak| 

Spędziła 141 dni w szpitalu. Najdłuższa walka z koronawirusem w kraju

5

Fatima Bridle spędziła ponad 4 miesiące w szpitalu Southampton General Hospital w Wielkiej Brytanii. Kobieta walczyła z COVID-19, sepsą i zapaleniem płuc.

Spędziła 141 dni w szpitalu. Najdłuższa walka z koronawirusem w kraju
35-latka spędziła w szpitalu 141 dni (Facebook)

35-latka po 141 dniach mogła wrócić do domu. Przez 40 dni Fatima leżała w śpiączce pod respiratorem. Powodem było zapadnięcie się płuc.

Kobieta zaraziła się koronawirusem najprawdopodobniej w Maroku. Po powrocie zachorował również jej mąż. Jednak mężczyzna przeszedł chorobę znacznie łagodniej. W związku z tym nie widział swojej żony przez ponad 4 miesiące.

Koronawirus. Spędziła 141 dni w szpitalu. W końcu wróciła do domu

Nie mogę uwierzyć, że wyszłam się z tego wszystkiego. Czuję, że otrzymałam nowe życie. W pewnym momencie żałowałam nawet, że nie umarłam. To było takie przerażające... Chciałam krzyczeć, ale nie mogłam - powiedziała w rozmowie z The Sun.

Fatima, która była technikiem laboratoryjnym, jest wdzięczna wszystkim, którzy opiekowali się nią podczas pobytu w szpitalu. Przyznała, że brytyjska służba zdrowia "uratowała jej życie". Dodała, że "wszyscy spisali się na medal".

Minister zdrowia Wielkiej Brytanii przyznał, że jest bardzo zadowolony z tego, że Fatima wybudziła się ze śpiączki i wraca do zdrowia. "Jestem absolutnie podekscytowany tą informacją. To dowód na to, że niezależnie od tego, kim jesteś, NHS jest do dyspozycji Twojej i Twojej rodziny" - dodał.

Zobacz także: Żużel. Szymon Szlauderbach: testy na COVID-19 to cierpienie, ale dobrze, że są
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić