o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Spektakularna akcja USA w Afryce. Trump ogłasza sukces

52
Podziel się

Siły specjalne USA uwolniły amerykańskiego obywatela uprowadzonego w Nigrze. To była akcja wysokiego ryzyka - poinformował w sobotę Pentagon. Sukcesem chwali się prezydent Donald Trump.

Spektakularna akcja USA w Afryce. Trump ogłasza sukces
(Domena publiczna)
bDplLvGt

Philip Walton został uprowadzony 26 października w Nigrze w Afryce Zachodniej. Walton miał zostać porwany ze swojego podwórka po tym, jak napastnicy poprosili go o pieniądze, a mężczyzna zaoferował im tylko 40 dolarów. Walton mieszka z żoną i córką na farmie niedaleko Massalaty, małej wioski przy granicy z Nigerią.

Siły amerykańskie uratowały w sobotę (31 października) obywatela amerykańskiego wziętego jako zakładnika przez uzbrojonych mężczyzn na początku tego tygodnia w Nigrze i przetrzymywanego w północnej Nigerii - poinformował Pentagon.
bDplLvGv

Amerykańskie wojsko przeprowadziło akcję ratowania zakładnika we wczesnych godzinach porannych 31 października w północnej Nigerii. Uprowadzony 27-letni Philip Walton był przetrzymywany od poniedziałku przez grupę uzbrojonych mężczyzn. Jak informuje rzecznik Pentagonu, mężczyzna jest już bezpieczny i znajduje się obecnie pod opieką Departamentu Stanu USA.

Elitarna jednostka powołana do walki z terroryzmem SEAL Team Six przeprowadziła kilkugodzinną "precyzyjną" misję ratowania zakładnika. Amerykańscy wojskowi zabili sześciu z siedmiu porywaczy. Żaden amerykański wojskowy nie został ranny podczas operacji.

Doceniamy wsparcie naszych międzynarodowych partnerów w prowadzeniu tej operacji. Stany Zjednoczone będą nadal chronić naszych obywateli i naszych interesów na całym świecie - powiedział rzecznik Pentagonu Jonathan Hoffman.
bDplLvGB

Sekretarz stanu Mike Pompeo zapewnił, że każdemu obywatelowi USA, który znajdzie się w niebezpieczeństwie, zostanie udzielona pomoc.

Dzięki niezwykłej odwadze i możliwościom naszego wojska, wsparciu naszych specjalistów wywiadu i naszym wysiłkom dyplomatycznym zakładnik wróci do swojej rodziny. Nigdy nie porzucimy żadnego wziętego jako zakładnika Amerykanina - powiedział sekretarz stanu Mike Pompeo.

Prezydent Donald Trump określił uwolnienie mężczyzny jako "wielkie zwycięstwo amerykańskich sił specjalnych". Podziękował żołnierzom za udaną akcję, nazywając ich "dzielnymi wojownikami".

bDplLvGC
Zobacz także: Szerszenie azjatyckie. Wykryli pierwsze gniazdo w USA
bDplLvGW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(52)
njui90
miesiąc temu
Mam nadzieję że po tej akcji z porywaczy zostało ....mielone dla psów !
sdc
miesiąc temu
brawo!
Din
miesiąc temu
Świetnie!
bDplLvGX
Racjonalista
miesiąc temu
Podobnie było i w Polsce. Spektakularna akcja na Westerplatte. Hitler ogłasza sukces.
Dziwne
miesiąc temu
Od kiedy to elitarne jednostki ratują zwykłych cywili? Oczywiście to nie porwanie samolotu ale pojedyncza osoba i akcja specjalsów? Chyba ten 27 latek nie jest zwykłym farmerów
Najnowsze komentarze (52)
Monika
miesiąc temu
Trump wszystko przekreci i oglosi swoj sukces.
Santana
miesiąc temu
Agenta CIA ratowano a nie farmera !!!!
PKW
miesiąc temu
Czyli, wybory tuż, tuż...
USA
miesiąc temu
I właśnie za to należy kochać i szanować Amerykę
wwj
miesiąc temu
farmer nie miał maseczki i trzeba było ją mu założyć i stąd cała ta akcja
Dawid
miesiąc temu
Trwają wybory, więc chłopaki wpadli do Nigerii, żeby Trump miał się czym pochwalić
kim
miesiąc temu
A co amerykanie robią w Afryce niech lepiej siedzą w USA nikt ich nie prosi żeby szwędali się po świecie
fredi
miesiąc temu
czekali do wyborow na akcje...
bDplLvGP
jorey
miesiąc temu
Polska wysłałaby do Nigru WOT Team Mix.
grim
miesiąc temu
A skąd ten amerykański obywatel miał w Nigrze swoje podwórko? Przywiózł sobie z USA?
Los
miesiąc temu
Taki sukces i to tuż przed wyborami. No JAKI przypadek...
Janek
miesiąc temu
Nasi politycy tak sie starali ze porwanemu kilka lat temu Polakowi pracownikowi Geofizyki porywacze odcieli głowę.Po co co roku wydajemy grube miliony na sily specjalne tylko po to aby ladnie wygladali na zdjeciach?Oni są stworzeni do walki a nie do siedzenia w koszarach.USA, Izrael i inne panstwa dbaja o swoich obywateli i nie zostawiaja ich na pastwe porywaczy.
jokee
miesiąc temu
Zabili sześciu z siedmiu? A co jak byli niewinni? Co na to obrońcy praw człowieka? Skandal. Powinni mieć prawo do uczciwego procesu i wyroku w zawiasach, jak w cywilizowanej Europie.
qwa321
miesiąc temu
NASZE interesy na całym świecie!! Czy piątka kaczynskiego to też ich INTERES?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić