Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Spór księży o Komunię Świętą. "Twój tekst jest bardzo oceniający"

982
Podziel się:

Ks. Łukasz Prausa w ostatnim poście w mediach społecznościowych wyznał, że jest przeciwny przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Jego zdania nie podziela jednak ks. Grzegorz Kramer. "To nie jest tylko Twoje doświadczenie, na podstawie którego możesz się sprzeciwiać dyscyplinie Kościoła" - podkreślił jezuita.

Spór księży o Komunię Świętą. "Twój tekst jest bardzo oceniający"
Ks. Łukasz Prausa i ks. Grzegorz Kramer. (YouTube)

Od początku trwania pandemii trwa spór o to, czy wierni powinni przyjmować Komunię do ust, czy na rękę. Koronawirus przenoszony jest drogą kropelkową, a więc kontakt palców szafarza z ustami i śliną wiernych, który często jest nieunikniony, może być potencjalnie źródłem przenoszenia na palcach szafarza wirusa kolejnym osobom przystępującym do Komunii.

Duchowni zalecają więc, by ci, którzy chcą przyjąć Komunię na rękę, podchodzili do innego szafarza, niż tego, który rozdaję Komunię Świętą do ust. Mimo że niektórzy duchowni są zdania, że przyjmowanie Komunii na rękę jest profanacją, to obie formy są dozwolone.

Ks. Łukasz Prausa oświadczył, w ostatnim poście na Facebooku, że jako kapłan sprzeciwia się przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Dlaczego? "Ponieważ wielokrotnie podczas sprawowania Mszy Świętej doświadczam żywego i prawdziwego Jezusa obecnego w swoim ciele i w swojej krwi" - tłumaczy.

Zapewne gdyby każdy doświadczył naocznie żywe Ciało Jezusa, nigdy nie pozwoliłby, aby to Ciało było w taki sposób udzielane - podkreślił o. Łukasz.

Spór księży o Komunię Świętą

Zdania ks. Prausa nie podziela jednak jezuita Grzegorz Kramer. "Rzecz w tym Łukaszu, że każdy z nas doświadcza Jezusa żywego i prawdziwego. Taka jest nasza wiara. To nie jest tylko Twoje doświadczenie, na podstawie którego możesz się sprzeciwiać dyscyplinie Kościoła" - tłumaczy ks. Kramer.

Twój tekst jest tekstem bardzo oceniającym, bo można z niego wywnioskować, że ci, którzy korzystają z legalnego sposobu przyjmowania Jezusa na dłonie, nie mają doświadczenia żywego i prawdziwego Boga - zaznaczył jezuita.

Ks. Łukasz Prausa nie odpowiedział jeszcze na komentarz jezuity.

Zobacz także: Nowe regulacje w Kościele. Czego brakuje w dokumencie Jędraszewskiego?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(982)
Vena
2 tyg. temu
Proste, ręce są spocone,czasem brudne, często śmierdzą i są zanieczyszczone.Moim zdaniem nie mają takiej godności jaką mają usta człowieka, w której jest słowo.A Pan Bóg naucza nas słowem . Także nawet nie ma o czym mówić, a żadna pandemia nie jest powodem tego świętokradztwa.
dziwne
5 miesięcy temu
ojciec prausa glosno mowi o swoich przezyciach mistycznych,a ja nigdy nie spotkalam sie w literaturze mistycznej,aby jakis uznany przez kosciol mistyk tak sie zachowywal
FREDK
5 miesięcy temu
.. KAŻDE KOLANO MUSI SIĘ ZGIĄĆ TYLKO SIĘ PYTAM GDZIE OKRUSZKI JEZUSA LECĄ I JAK LUDZIE DEPCZĄ CIAŁO JEZUSA
jan
5 miesięcy temu
ojciec prausa zostal wydalony z pallotynow ,i ukarany suspensa,jest zawieszony w prawach kaplana ,nie moze nosic habitu i wykonywac czynnoci kaplanskich
jan
5 miesięcy temu
najbardziej Jezus cierpi gdy przyjmuje go dusza grzeszna
GRAZIA
5 miesięcy temu
aha na mocy święceń kapłańskich Ojciec Łukasz jest kapłanem do końca świata i na tamtym świecie też !!!!słabo słuchaliście na lekcjach religii !!!
GRAZIA
5 miesięcy temu
a może trochę szacunku Ojciec Prausa a nie po nazwisku pani Elgo ? i może lepiej pomodlić się za kapłana ,jak prosi Maryja a nie obrażać?
elga
6 miesięcy temu
Lukasz Prausa już dawno nie jest księdzem. Bardzo niejasna sprawa, bo Prausa nadal udaje księdza i bezczelnie prosi o wsparcie podając nr konta.
Janusz
6 miesięcy temu
To się nazywa mieć problemy... Pozazdrościć
MMM
6 miesięcy temu
Do Olo _____________ Jezus=Bóg przemawiał do ludzi od ich stworzenia. Zanim Jezus się urodził, w trakcie gdy żył i po jego śmierci oraz zmartwychwstaniu. ________ Jezus jest w Bogu a Bóg w nim oraz Dych Święty. Czyli Trojca Przenajświetrza, trójosobowy Bóg.
MMM
6 miesięcy temu
Bóg jest Żywy, a w tym małym konsekrowanym komuniakncie umierający na krzyżu dokładnie umierający na krzyżu za nas wszystkich ____________ Tak jak cud eucharystyczny w Sokółce_________ opłatek Komunia święta zamienił się w tkankę serca ludzkiego w agonii (umierającego, cierpiącego) Zachęcam do obejrzenia filmu dokumentalnego "Ja jestem"
ciekawy
6 miesięcy temu
A to wafelek jest ciałem Jezusa? Żywym, czy martwym? Mówi? Słyszy? martwy ten bożek, co nic nie może.
Harry
6 miesięcy temu
O co ta dyskusja. Mamy XXI wiek,a nie ciemne średniowiecze w którym kościół ustalał te wszystkie zasady. Swoją drogą te zasady wiary ustalali papieże,którzy byli delikatnie mówiąc mało święci. W tamtych czasach w Watykanie liczyła się władzą,seks i pieniądze.
MMM
6 miesięcy temu
Drogi Andrzeju:..................... Orędzie Matki Bożej z 31 maja 1954 roku, mówi zupełnie co innego!!!!!!..................................................... Odpowiedź Matki Bożej: „Ani na stojąco!..., ani do ręki...!, ale na kolanach i do ust!”
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić