Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Skandal pod Rzeszowem. Burda w kościele Matki Boskiej Śnieżnej

447
Podziel się:

Dwóch młodych mężczyzn z okolic Rzeszowa zdemolowało kościół Matki Bożej Śnieżnej w tymże mieście. Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 21-latkowi i 19-latkowi. Na ich niekorzyść działa fakt, że sami udokumentowali swoje wyczyny w sieci.

Skandal pod Rzeszowem. Burda w kościele Matki Boskiej Śnieżnej
Kościół Matki Bożej Śnieżnej w Rzeszowie. (Facebook)
3 marca ubiegłego roku przed godz.10 Paweł S. jechał razem z Mikołajem K. samochodem przez Budziwój. Samochód się zepsuł, zepchnęli go na parking przy kościele. – Wybili szybę i w ten sposób weszli do kościoła pw. Matki Bożej Śnieżnej. W środku rzucali krzesłami w okna, wybili trzy okna i zniszczyli dwa krzesła. Ale największych zniszczeń dokonali na ołtarzach wpisanych do rejestru zabytków – mówi cytowany przez "Gazetę Wyborczą" Krzysztof Ciechanowski.

Z aktu oskarżenia dowiadujemy się, że zniszczono bogate zdobienia ołtarza oraz zespół drewnianych ław kościelnych stojących w nawie głównej. Koszt zniszczeń wynosi ok. 10 tys. zł. Do tego dochodzą wybite szyby i zniszczone krzesła, co wyceniono na 1.3 tys. zł. Zarzut zniszczenia mienia wpisanego do rejestru zabytków to nie wszystko.

O tym, że mogło dojść do włamania powiadomiła parafianka. Proboszcz udał się na miejsce i zobaczył, co zadziało się w świątyni. Paweł S. i Mikołaj K. postanowili schować się w jednej z bocznych salek, jednak zostali znalezieni. Wtedy zaczęli grozić duchownemu pozbawieniem go życia oraz kilka razy go uderzyli. Doszły więc zarzuty naruszenia miru domowego i kierowania gróźb karalnych.

Paweł S. przy tym odpowie też za nieprzestrzeganie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Z kolei Mikołaj K. odpowiada też za kradzież, której dokonał w Galerii Rzeszów.

Jak ustalono w toku prowadzonych czynności, przebieg zdarzenia został utrwalony przez Mikołaja K., który w serwisie Snapchat nagrał telefonem film, gdzie Paweł S. odgrywa "rolę księdza" i spożywa alkohol – mówi prokurator.
Zobacz także: Zniszczył fasadę kościoła. "Sąd nie miał wątpliwości"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(447)
zeNON
7 miesięcy temu
Obserwacja z psiarni: Pies, który szczeka najgłośniej, boi się najbardziej. Wiadomo, szczekanie to oznaka strachu.
błąd
8 miesięcy temu
Boska powinna być Lodowa, bo przecież śniegu nie dodajemy do wódki, a lód w kostkach i owszem.
paczPan?
8 miesięcy temu
A ja sądziłem, że Nitrasowi chodziło o to, żeby Polską nie rządzili najgłupsi i najbardziej naiwni.
Psycho-loszka
8 miesięcy temu
Ten czyn i jego Sprawcy nie do oceny przez Sedziego nalezy a do oceny z punktu widzenia Lekarza PSYCHIATRII.
nie wiem
8 miesięcy temu
Czy matka boska szronowa jest od szronu twardego, czy miękkiego?
pamięć
8 miesięcy temu
Pamiętamy z czyjego podżegania zginął prezydent Gdańska, brat i inni, panie kaczyński.
Stach
8 miesięcy temu
Mój przyjaciel jest prawdziwym ateistą. Nigdy nie walczy ani z wiarą, ani z wierzącymi, bo jak mówi: przecież nie będę boksował się z nicością. Czyli walczący jednak wiedzą z Kim walczą. A że przy okazji poniszczą co się da, to już inna sprawa.
kupa śmiechu
8 miesięcy temu
Te "śnieżną" to chyba zrobili, żeby zarabiać na narciarzach :-)))
pytam????
8 miesięcy temu
A gdzie jest matka boska od wódki? Najbardziej powszechna w Polsce?
Jola
8 miesięcy temu
Zamiast uczyć głupot w szkole powinno się uczyć szacunku dla każdego. Mieszkam na tym zgniłym Zachodzie, w kościołach tłumu nie ma, ale tu nikt nie obraża ani wierzących, ani nie niszczy miejsc kultu, a jest ich sporo i różnych wyznań. Nie chcesz, nie wierzysz, ale jeśli tak jest, to dlaczego walczysz z tym, czego nie ma? Chyba walczący mają wielki problem.
wielka lipa
8 miesięcy temu
Czy jeszcze ktoś, oprócz naiwnych małych dzieci wierzy w matki boskie? Notabene Chrystus został bogiem na soborze w wyniku głosowania biskupów i tylko jednym głosem :-)) moi naiwni parafianie i parafianki. Przegłosowano również datę urodzin Jezusa i datę zmartwychwstania. ha ha ha ha ha
motyw
8 miesięcy temu
Zapewne w dzieciństwie byli w tym kościele gwałceni przez księdza.
tylko rozbiór...
8 miesięcy temu
A jak nazwać zwyrodnialców, którzy modlą się do nagiego mężczyzny przybitego gwoździami do drewnianych belek, z cierniami na głowie, żeby bardziej bolało. To dopiero jest skrajna degeneracja, zwłaszcza z udziałem zastraszonych dzieci.
ja ten teges
8 miesięcy temu
bog jest jeden reszta to wymysł ludzi księża chcą zarabiać i przy okazji od wiary odprowadzaja ludzi swoimi wymyslami zaczynają z pogaństwem to wszystko łączyc ..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić