Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Wrocław. Wojna o obrazek w pizzerii. Policja zarekwirowała Matkę Boską

1441
Podziel się:

We Wrocławiu doszło do niecodziennej sytuacji. Policja interweniowała w jednej z pizzerii z powodu wiszącej tam na ścianie grafiki z Matką Boską.

Wrocław. Wojna o obrazek w pizzerii. Policja zarekwirowała Matkę Boską
We Wrocławiu doszło do nietypowej interwencji mundurowych (Google Maps, Instagram)

O nietypowej sprawie poinformowali właściciele lokalu na Instagramie. Nie ukrywali swojego zdziwienia, gdy nagle w ich progi zawitał patrol policji. W jeszcze większe osłupienie wprawił ich powód wizyty mundurowych.

Policja odwiedziła Iggy Pizza z powodu jednej z wiszącej tam na ścianie grafik. Kolaż przedstawiał obraz wybitnego malarza Amedeo Modiglianiego przedstawiający nagą kobietę na tle obrazu z ikoną Matki Boskiej. Mundurowi byli zdania, że wizja autora obraża czyjejś uczucia religijne. Właściciele lokalu odmówili jednak zwieszenia swojej własności ze ściany.

Okazuje się, że jedna z grafik, która wisi na ścianie w Iggy obraża czyjeś uczucia religijne. Grafika jest autorstwa fantastycznej polskiej artystki i przedstawia kolaż obrazu jednego z najwybitniejszych malarzy ubiegłego wieku, Amedeo Modiglianiego, na tle obrazu przedstawiającego ikonę religijną. W Iggy wierzymy, że jedyną rzeczą, która może uratować świat jest odzyskanie świadomości o świecie - napisali własciciele lokalu.

Grafika musiała komuś bardzo przeszkadzać. Kilka godzin po odmowie w lokalu ponownie pojawił się patrol policji. Pomimo krótkiego odstępu czasu tym razem oznajmili, że rekwirują obraz i to na dodatek na polecenie prokuratury. Nie wiadomo, czy ta został im wydany, jednak pokojowy charakter komentarzy zamieszczanych przez pizzerię może sugerować, że jej pracownicy się poddali.

Policja znowu wpadła w odwiedziny i na zlecenie prokuratury rekwiruje grafikę. Policjanci zagrozili aresztowaniem za utrudnianie śledztwa jeśli grafika nie zostanie wydana - napisała pizzeria.

Postawa policjantów spotkała się z falą krytyki ze strony internautów. Niepokojąca interwencja wywołała wśród nich spore niezrozumienie wobec jej zasadności. Niektórych dziwił fakt zdobycia przez mundurowych prokuratorskiego nakazu w tak krótkim czasie. Wielu zwróciło też uwagę, że wszyscy urażeni obrazem mogą po prostu nie korzystać z usług prywatnego lokalu, którego wystrój jest wizją właścicieli.

Co za ABSURD! Trzymajcie się tam! Nie dajcie się - napisała internautka.
Nikt nikogo nie zmusza, jeśli komuś się obraz nie podoba to niech nie przychodzi i nie ogląda - zaznaczył komentujący.
Przeraża mnie to, co dzieje się w naszym kraju. Brak mi słów! - dodała jedna z kobiet.
Zobacz także: Wakacje za granicą tańsze niż w Polsce. "Państwo nie powinno ingerować w poziom cen"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1441)
Alex
rok temu
Jeśli chcemy by nas szanowano szanujmy innych. Jeśli komuś przeszkadza takie zestawienie to uszanujemy to, nie wiem dlaczego tyle złości i negatywnych wpisów pod adresem policji? To ich praca - dbać aby wszyscy byli zadowoleni. A swoją drogą colage to robią dzieci, tak uczy się je sztuki i odkrywania nowych technik. Artysta niech coś sam stworzy a nie skleja co popadnie.
JAN WODNIK
rok temu
... moje uczucia religijne obrazaja pedofile w sutannach za nasze podatki ... I to niejest zadna nasza rodzima religia tylko okupacja religijna
Gościu
rok temu
Takie kozaki z tych pizzamenów? A nie wywieszą obrazek Mahometa z jakąś gołą laską, zobaczyny kiedy spłonie.... Z chrześcijan zawsze można robić sobie jaja a już z Żydów, Muzułmanów to już nie każdy ma na tyle odwagi
nek
rok temu
działając w ten sposób nie przywrócą powagi kościoła, wręcz przeciwnie każde takie działanie to zniechęcanie wiernych od kościoła, Czytaj strzelanie sobie w kolano
Nick
rok temu
Dobrze policja zrobiła, powinno się szanować uczucia religijne żydów, mułzumanów i innych wyznawców.Tyle się mówi o tolerancji!
Waga
rok temu
Już milicja nie wie jak bardziej ma wchodzić w du** PiSowi, przypominam tylko, że PiS Was zagonił do roboty gorszej niż mieliście za PO i podwyżek PiS Wam w tym roku NIE DA i wcale mi Was nie jest żal🖕
Kaz
rok temu
Ten akt to akurat nie na miejscu , bo jakby to był obrazek leżącej Madonny to był był spoko
Ziga
rok temu
Wcześniej tylko SB w 1966r aresztowało obraz Matki Boskiej w Luksajnach na Mazurach. Wraca STARE. Dyktatura totalna przed nami
Gedeon
rok temu
Trochę szacunku dla Pana Kaczyńskiego i wartości których broni, bo ma poparcie większości, która go wybrała i jasne chyba jest że nie będziemy robić sobie żartów z naszych świętości, za które miliony naszych przodków oddało życie w łagrach, w obozach i w powstaniach
Gedeon
rok temu
Pij swoje piwko i ciesz się z tego
Gedeon
rok temu
Bawcie się dalej, urągajcie sobie i patrzcie co z tego wyniknie.
Homo sapiens
rok temu
Mam wrażenie, że jedna i ta sama osoba broni kk! W koło te same komentarze! Nic od siebie!
BBc
rok temu
Straci koncesję na pizze:) chory kraj!
Darek
rok temu
Nie pani tzw. artystka zrobi coś podobnego z mahometem. A teraz niech przestanie pierzyć jak małolata.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić